Jedna osoba pod nadzorem limanowskiego sanepidu. W powiecie trwają przygotowania tzw. punktów kwarantanny
Limanowa. Pod nadzorem limanowskiego sanepidu znajduje się obecnie jedna osoba, która przez pewien czas po powrocie z Włoch miała lekkie objawy, m.in. stan podgorączkowy i ból gardła. We wtorek włodarze samorządów z Limanowszczyzny spotkali się na rozmowach w sprawie zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Na terenie powiatu trwają przygotowania tzw. punktów kwarantanny.
Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa z Wuhan, do limanowskiego sanepidu zgłosiły się tylko trzy osoby. Dwie, jeszcze w styczniu, poinformowały o powrocie z egzotycznej wycieczki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Osoby te nie miały żadnych niepokojących objawów.
Obecnie pod nadzorem PSSE w Limanowej znajduje się jedna osoba, która w poprzedni poniedziałek, 24 lutego, zgłosiła powrót z Włoch. Początkowo u tej osoby występowały m.in. stan podgorączkowy oraz ból gardła.
Do 11 marca osoba ta objęta jest nadzorem domowym, wiążącym się ze stałym kontaktem ze strony sanepidu. - To forma domowej izolacji, oczywiście ta osoba nie jest w żaden sposób ograniczana, ale z naszej strony były zalecenia unikania kontaktów z innymi osobami. Codziennie telefonicznie kontaktujemy się z tą osobą, sprawdzamy stan jej zdrowia i przesyłamy informacje do Krakowa - usłyszeliśmy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej.
W Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się we wtorek spotkanie starosty oraz wójtów i burmistrzów z samorządów na terenie powiatu limanowskiego z przedstawicielami służb i instytucji, m.in. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej oraz Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego. Rozmowy poświęcono bieżącej sytuacji dotyczącej rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.
- W trakcie spotkania omówiliśmy między innymi procedury postępowania w sytuacji wystąpienia przypadków zachorowania na wirusa. Służby zarządzania kryzysowego przedstawiły stopień przygotowań punktów kwarantanny - informuje starosta Mieczysław Uryga.
Punktem kwarantanny dla powiatu limanowskiego, wyznaczonym i sprawdzonym oraz zaopiniowanym przez sanepid, jest tzw. stara kolonia, czyli jeden z wolnostojących budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej, mogący pomieścić 30 osób. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wykorzystany może być drugi budynek DWD dla kolejnych 70 osób. Po kątem ewentualnego wykorzystania w tym celu był sprawdzany także internat należący do Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej, służby uznały jednak, że logistycznie korzystniejsza będzie jedna lokalizacja – w Porębie Wielkiej – przez co łatwiej będzie dostarczyć ewentualne zaopatrzenie czy zutylizować odpady itp.
- Nie należy popadać w panikę, najważniejsze jest zachowanie spokoju i uważne czytanie zaleceń, o co apeluję – uspokaja starosta Mieczysław Uryga.

Może Cię zaciekawić
Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
Komentarze (30)
Przecież w N Sączu miejsca więcej i bliżej ;-)
Już od starożytnych czasów wiadomo jest, iż podstawą leczenia jest tzw. profilaktyka oraz działania zmierzające do wyeliminowania ryzyka zachorowań.
Chodzi tutaj bowiem o utrzymanie systemu odpornościowego w dobrej kondycji, a nie osłabianie go poprzez szkodliwą żywność przy BRAKU działań ze strony rządów w celu wyeliminowania szkodliwej żywności z rynku.
ŻADEN wirus czy też bakteria nie będzie szybko i skutecznie zwalczona przy notoerycznym spożywaniu szkodliwej dla zdrowia i życia żywności.
Raporty NIKu są zatrważające, wykazują ogromne przekroczenia substancji szkodliwych w pożywieniu.
Oba rządy , tj. obecny oraz PO-PSL dostały zalecenia w stosunku do rządów o wyeliminowanie tych zagrożeń.
ŻADNYCH takich działań nie podjęto. do dnia dzisiejszego. !!
Pan Marcin Bustowski także informował prezydenta, rząd , właściwych ministrów o wielokrotnie podwyższonych poziomach ROUNDUP I GLIFOSATU w pożywieniu.
Wszyscy jednak to ignorują. !!
2. taka epidemia NIE JEST do opanowania - tak jak GRYPA
3. działania ( czyli NASZA KASA ) powinny się skoncentrować na ochronie ludzi starych i chorych - czyli ludzi zwiększonego ryzyka,
4. ale co na to nasi dobrodzieje - KRUS i ZUS,
5. to dopiero początki naszych ( ludzkości ) problemów spowodowanych NASZĄ głupotą i chciwością,
6. niech nas BÓG ma w swojej opiece.
budowaliście je jak zdech........ to bedziecie chcieć żeby was z honorami chowali
W 2018 r umarło rekordowo 414000 Polaków wg. danych GUS.
Tendencja jest rosnąca, ignorancja władz w tym temacie oraz medialne zakłamanie także. !!
To nie ten koronawirus Nas zdziesiątkuje tylko głupota i ignorancja rządzących i instytucji odpowiedzialnych za kontrole żywności i bezpieczeństwo zdrowotne kraju. !!
Pan Bustowski podał podejrzanych o popełnienia tych domniemanych przestępstw na narodzie polskim do prokuratury to jest:
Pol;ski NFZ nie refunduje badań o poziom ie Roundopu w naszych organizmach , sanepid nad niczym nie panuje, instytucje państwa nie działają właściwie. !
. To jest potencjalne działanie przestępcze w truciu Polaków przez szkodliwą żywność i zaniedbania rządu i podległych im instytucji.
Róbmy badania na poziom glifosatu( roundapu) i podawajmy ich o odszkodowania do sądów.
Bustowski podał do prokuratury w tej sprawie: prezydenta, premiera, właściwych ministrów, instytucje.
Więcej w tym temacie , tutaj:
" Koronawirus III Wojna Światowa - wojna biologiczna"
https://www.youtube.com/watch?v=tCQz4hKGRPA&ab_channel=NaviTy-kana%C5%82NISS
Tutaj z kolei:
"ROUNDUP I GLIFOSAT – BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM "
https://www.odkrywamyzakryte.com/roundup/
W takiej sytuacji, aby skutecznie leczyć koronowirusa należy zacząć od detoksykacji organizmu.
POST jest jedną z tych form.
Nie kieruje mną żadna chęć wątpliwej popularności, ani też żadnych korzyści , tym bardziej, gdyż jak Bóg da może w tym roku wyprowadzimy się z tego powiatu.
W poczuciu braterstwa ze swoimi rodakami, informuję Was o tym co potrafię przeanalizować .
W zderzeniu z dość sporymi, często bzdurnymi ustawami, dochodzę do wniosku, iż ci którzy tworzą ustawy , ich doradcy, lub odpowiedni ministrowie nie mają zbyt wielkiej wiedzy kierunkowej odpowiedniej do prowadzonych resortów lub są typowymi ignorantami.
O szkodliwości i dopuszczaniu szkodliwych substancji napiszę teraz wiec ej, a jest ich sporo na naszym rynku, w tym tych materiałów budowlanych.
Na przykład ustawodawca żąda ocieplenia budynków budowlanych przed dopuszczeniem ich, nadaniem im prawa budynku mieszkalnego.
Na runek, do obrotu jako najtańszy i najpopularniejszy materiał izolacyjny dopuszczona tzw. styropian- nazwa chemiczna polistyren, czyli produkt polimeryzacji styrenu.
Otóż ten produkt jest szkodliwy dla środowiska oraz dla zdrowia ludzkiego .
Co jest najgorsze podczas spalania( pożar) trudno go ugasić i wytwarza się wówczas TRUJĄCY gaz zwany fosgenem, który był gazem bojowym używanym podczas I W. Ś.
Wykazano także właściwości neurotoksyczne w.w polistyrenu( styropianu).
Jak widzicie nikt nie wycofuje go z produkcji, z rynku.
Takich sytuacji i prawnych, legislacyjnych absurdów znam bardzo wiele .
Przerażający jest fakt iż krajami rządzą często ignoranci lub nieuki, którzy karzą( im podległe instytucje rządowe, pracownicy administracji państwowej ) uczciwych ludzi , ofiary tego wszystkiego.
Widzę to każdego dnia p[rzez bardzo wiele lat, prawie cale moje dorosłe życie, stąd czasami puszczały mi tutaj nerwy, gdy inni chcieli dowieść " geniuszu: tej czy innej partii, polityka czy samorządowca.
Czasami sobie myślę tak:
Gdzie jest ten rozum i wolna , nieprzymuszona wola jaką dal Nam Bóg w momencie narodzin?
Jeśli ktoś chce to mogę te wszystkie dane tutaj opublikować.
jestem magistrem chemii z 14 DOŚWIADCZENIEM PRACY W CHEMICZNEJ PLACÓWCE NAUKOWEJ , więc wiem o czym piszę.
Nie jestem przeciwko komukolwiek , ale jestem za PRAWDĄ, uczciwością i w imię sprawiedliwości , ochrony życia ludzkiego ZAWSZE STANĘ nawet przeciwko wszystkim siłom SPRZENIEWIERZONYM PRZECIWKO MI.
ZDRAWIAM wszystkich.
Skumlisz jak zbity pies. Naprawdę nie dostrzegasz co się dzieje w kościele?
To są moje autentyczne wpisy. Nie moja jest to wina , że nie posiadasz podstawowej wiedzy w tym zakresie.
Jak myślisz jaki czas zajmuje rządzącym, ludziom interesu , aby ZINDOKTRYNOWAĆ ludzi, ogłupić, zakłamać prawdę i fakty?
Media głównego nurtu robią to non stop dzień po dniu , w tym polskojęzyczna ale obcego interesu prasa.
Widzisz nie potrafisz odnieść się do tych komentarzy merytorycznie więc atakujesz personalnie.
Powtarzam może się cały świat ludzi własnego, a nie publicznego interesu przeciwstawić mi, a ja i tak nie zrezygnuje z MERYTORYCZNEGO podejścia . odniesienia się do ich kłamstw.
Szczególnie tych, które działają przeciwko naszemu zdrowiu , a nawet życiu.
Nie czytaj moich komentarzy., masz wolną wolę, więc z niej skorzystaj.
Skoro jak pisał;eś nie czytasz moich komentarzy to czym się przejmujesz?
Nie bądź hipokrytą i anonimowy.
Więcej odwagi, anonimowo każdy jest chojrakiem , i broni systemu zła.
Oj tam, oj tam.
;-))
Przepraszam, za poprzedni błąd
@luzak Gdzie ja pisałam o przeniesieniu się do innego powiatu?
Teraz wiem dlaczego napisałeś " bez odbioru"
;-))
Nie odpowiadaj , to było pytanie retoryczne.