Jeden dworzec - zobacz umowy
Limanowa. W odpowiedzi na informacje 'Oświadczenie trzech przewoźników' miasto Limanowa opublikowało tekst umowy dzierżawy pomiędzy Miastem Limanowa, a Spółką Pasyk&Gawron oraz umowę pomiędzy Miastem Limanowa, a przewoźnikami.
- W tej sprawie Miasto przeprowadziło rozmowy ze Spółką PKS Pasyk&Gawron i wydzierżawiło plac na obecnym dworcu autobusowym. Wszyscy podróżni będą mieli prawo w pełni skorzystać z urządzeń dworcowych. Ponadto zapowiadane będą odjazdy, a podróżni nie będą stać na deszczu i w błocie w obawie, że nie zauważą odjazdu swojego busa. Spółka zapowiedziała też poważną modernizację dworca, która znacznie podniesie obecny standard i rozbuduje ofertę usługowo-gastronomiczną - odpowiada na tekst "Oświadczenie trzech przewoźników" miasto. Poprzednie władze też podejmowały próby utworzenia jednego dworca, jednak wtedy próby te rozbiły się o protesty części przewoźników. Dzisiaj część przewoźników też protestuje i szuka innych rozwiązań. Nie zmieni to determinacji Miasta dążącego do znormalizowana sytuacji. Utworzenie jednego dworca komunikacji zbiorowej nie jest złośliwym wymysłem, tylko powrotem do krajowych i europejskich standardów.W mieście wielkości Limanowej powinien być jeden dworzec, na który wjeżdżają autobusy i busy wszystkich linii. Powinien też być jeden zsynchronizowany rozkład jazdy, którego przewoźnicy będą przestrzegać. Mamy spokojną pewność, że podjęte dzisiaj prace organizacyjno-logistyczne przyniosą wcześniej czy później, pozytywne skutki, ponieważ są zgodne z logiką, interesem społecznym oraz obowiązującym prawem.
Zobacz treści umów:
Umowa dzierżawy pomiędzy Miastem Limanowa, a Spółką Pasyk&Gawron
Umowa pomiędzy Miastem Limanowa, a przewoźnikami
Może Cię zaciekawić
Zapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
W poniedziałek (29 czerwca) rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Paderewskiego z ulicą Piłsudskiego, będącą ciągie...
Czytaj więcejZnane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcejWeekend pełen atrakcji w parku - otwarcie basenu
W sobotę (27 czerwca) w Parku Miejskim w Limanowej zostanie zorganizowany Małopolski Dzień Dziecka. Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 1...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Kasa z Lasów Państwowych na drogę w gminie
Gmina Mszana Dolna pozyskała 2 mln zł dofinansowania ze środków Lasów Państwowych. Przyznane wsparcie zostanie w całości przeznaczone na budow...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcej
Komentarze (34)
I za 10 lat będziemy się zastanawiać jak mając dobre intencje i będąc niegłupim gościem udało się Biedzie tyle spraw spieprzyć.
Przecież wcześniej wiedziano, że umowa ma być do 40 lat i wszystko było załatwiane pod stołem.
Umowa dzierżawy jest na 20 lat i złotówka (1 pln). Gdzie są te podstępne zapisy w umowach?.
Padły wszystkie argumenty. Pozostało znaleźć winnego:) Najlepiej żeby to był Pan Burmistrz.
URZĄD MIASTA NIE MIAŁ PRAWA WTRĄCAĆ SIĘ W ORGANIZACJĘ KOMUNIKACJI, NIE JEST TO TRANSPORT PUBLICZNY!, NIE MA ANI JEDNEJ LINII PUBLICZNEJ! KONCESJA NA TRANSPORT PRYWATNY NIE JEST W KOMPETENCJI BURMISTRZA!
Czy Burmistrz zamierza zostać Marszałkiem Województwa?
Z tego co mi wiadomo koncesję na transport prywatny między innymi przydziela Marszałek Województwa. Czy Burmistrz swoimi decyzjami „bezprawnymi” chce zostać Marszałkiem?
Kalendarium zdarzeń
Dlaczego od początku czyli od 15 stycznia nie zainicjowano rozmów z Busiarzami? Zaproszono ich na końcu jak już o wszystkim zdecydowano. To się nazywa Wysoki Poziom Zarzadzania?
W Kalendarium powinno się znaleźć jeszcze jedno zdarzenie. Busiarze złożyli odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. (nie ma nic na ten temat w artykule, a szkoda)
Piszesz bzdury.
Czy Ty byłeś doradzającym przewoźnikom?. Napisz jeszcze, że Rada Miasta nie miała prawa podejmować uchwały bo Miasto nie jest Gminą:)
Czy ktokolwiek się stosuje do przepisu , że bus,autobus komunikacji regularnej nie ma prawa zatrzymać się na przystanku na którym nie ma umieszczonego rozkładu jazdy danego przewoźnika. Prawo przewozowe mamy dobre ale z przestrzeganiem i samowolką - dyktaturą przewoźników nikt nie walczy. Są już przepisy o publicznym organizatorze transportu zbiorowego , mają być przetargi na linie komunikacyjne itp ale to dopiero przyszłość.
Pozdrawiam zapraszając do lektury i życzę przyjemnej podróży.
wielu chciało by ci obić twarz:(
Widać jak na dłoni, że przewoźnicy nie rozumieją iż dzierżawcą dworca jest Miasto.
Może warto przeczytać dokładnie umowę dzierżawy, a nie brnąć w dalszym ciągu w zaparte w to, że Miasto jest ich wrogiem.
A może tak nie jest?
@Janek64 nie jestem z urzędu miasta już to wielokrotnie pisałem,co jakiś czas znajdzie się ktoś mądry i przypisuje mnie do urzędu. Nie jestem, nie byłem i nie zamierzam być urzędnikiem żadnego urzędu.
A tak na marginesie to pamietasz to co miales pamietac ha ha .
Ja przeczytałem wszystko po parę razy i powiem Ci tak tu nie chodzi o to, że ma być jeden dworzec, tylko o to dlaczego ten dworzec jest własnością tych właścicieli i wiesz co Ci powiem gdyby dworzec był własnością Pana Pociechy też by było źle powiem inaczej gdyby dworzec był własnością kogokolwiek prócz Was też by było źle gdyby był Miasta może byście się dogadali ale tylko na Waszych warunkach.
Nie jest ważne że umowa jest na 20 lat podobno przeszkadzało Tobie że będzie do 40 lat,
są zapewnione jak najniższe koszty, nie jest ważne że pasażerowie będą mogli czekać w budynku, że nie będą się zastanawiać z którego miejsca Bus do danej miejscowości odjeżdża ważne jest to, że patrzeć na siebie wzajemnie nie możecie.
A o tym byście mieli dostosować się do poleceń umowy i odjeżdżać z tego samego miejsca to moim zdaniem Urząd Miasta może tylko pomarzyć.
I proszę tylko nie pisz o kolejnych terminach. Nawet dwa lata by nie starczyło co ja piszę żaden termin nie byłby dobry bo Wy do Pasyka i Gawrona nie będziecie wjeżdżać. I nie ważne, że Miasto jest dzierżawcom. NIE bo NIE i basta.
Wasza platoniczna wzajemna miłość jest znana.
tak przy okazji, kiedy podrożały bilety do Krakowa? Wydawało mi się, że niedawno kosztowały jeszcze 12 zł?
Dobrej nocy i zastanowienia życzę.