Gminna spółka szuka prezesa
Ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa nowej spółki komunalnej, utworzonej przez gminę Jodłownik. W poniedziałek mija termin zgłaszania kandydatów.
Rada Nadzorcza Gminnej Spółki Komunalnej Sp. z o.o. w organizacji z siedzibą Mstowie ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu. Do konkursu może przystąpić kandydat, który posiada wykształcenie wyższe, legitymuje się co najmniej 5-letnim okresem zatrudnienia i co najmniej 3-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikającym z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek, wykazuje się znajomością zagadnień ekonomiczno – prawnych i administracyjnych, a także posiada znajomość zagadnień z zakresu gospodarki odpadami, wodociągów, sieci kanalizacyjnych oraz innych dziedzin związanych z zaspokajaniem zbiorowych potrzeb wspólnoty gminnej.
Jednocześnie, osoba ubiegająca się o stanowisko nie może podlegać ograniczeniom lub zakazom pełnienia funkcji członka zarządu w spółkach prawa handlowego. Nie może też być osobą, która: pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze; wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań; jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze; pełni funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej. Kandydatura zostanie odrzucona, jeśli aktywność społeczna lub zarobkowa osoby ubiegającej się o stanowisko „rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki”.
W najbliższy poniedziałek mija termin składania dokumentów. Konkurs obejmuje dwie fazy: fazę wstępną (ocenę formalną) i fazę właściwą (analizę aplikacji oraz rozmowę kwalifikacyjną).
Zobacz również:
Kierowca stracił panowanie i doprowadził do wywrócenia Seata
Historia dwóch wsi - rusza nowy projekt edukacyjny
Kapitał zakładowy spółki wynosi ponad 52 mln zł, dzieli się na 522 312 udziały po 100 zł każdy - wszystkie posiada samorząd.
Kapitał spółki pokrycie ma w majątku gminy Jodłownik. W formie aportu wniesiono m.in. ośrodek zdrowia, budynek PAN, przechowalnię owoców, oczyszczalnię ścieków i sieć kanalizacyjną w Szczyrzycu (13,1 mln zł); szkołę i budynek garażowo-magazynowy w Górze Świętego Jana (1,3 mln zł); garaż i ujęcie wody w Wilkowisku (459 tys. zł); dwa budynki w Janowicach (137 tys. zł); szkołę, ujęcia wody, stację uzdatniania i zbiornik wody oraz sieć wodociągową w Słupii (12,7 mln zł); oczyszczalnię ścieków, ujęcia i zbiorniki wody, stację uzdatniania, sieci kanalizacyjną oraz dwie wodociągowe w Jodłowniku (24,1 mln zł).
Do tematu będziemy powracać.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (11)
Czy Prezesem będzie jakiś człowiek z namaszczenia ??? Czy będzie wykonywał autonomiczne decyzje ??? Czy ta Spółka Komunalna to próba dalszego życia na KREDYT ??? Czy w czasie wyborów na WÓJTA była jakaś wzmianka o tym że ma powstać coś takiego ??? Czy powiedziano ludziom że tej Spółce zostanie przekazany MAJĄTEK GMINNY ??? Co Radni myśleli głosując w tej sprawie ???
Nie wiem tylko czy jest na co czekać,......... bo pieniądze z "powodziówek" się skończyły, będzie jeszcze kasa z COVID-19, a ona jak czytamy pójdzie na obiecane w czasie kampanii wyborczej inwestycje.
Tylko skąd wótj wiedział w 2018 roku o kasie ,którą dostanie w 2021 roku z tytułu COViD -19
Czy oddal już Pan pieniądze członków wiejskiej spółki wodociągowej , które pożyczył pan ?
Widziałam, mam pismo w temacie.
;-))
Przepraszam ucięło mi "go" w poprzednim komentarzu.
;-))
Niestety udowodniliście już mi, że stać was na bezprawne działania, a przecież niby musicie strzec prawa.
;-))
Nie ze mną te numery panowie.
Tak oto w tym dysfunkcyjnie zarządzanym kraju gnębi się tych, którzy naprawdę występują w interesie publicznym i naprawdę strzegą PRAWA choć prawnikami, policjantami nie są lecz TYLKO społecznikami
Jak ja nie lubię obłudników wszelkiej maści.
.
Tam użyto bezprawnie nadużyto siłowego rozwiązania wobec mnie i mojego męża, , nie po raz pierwszy zresztą.
Człowiek , który gnębi tych, którzy mają odmienne od niego zdanie nie zgadzają się z nim często tak bezprawnie są traktowani.
Na spotkaniu wiejskiej spółki wodociągowej w Szczyrzycu w 2016 roku , na które przybyło po raz pierwszy w jego historii ok. 100 ludzi, zszokowany otwartością wypowiedzi krytycznych , postawił się publicznie i zaszantażował tych niepokornych,. NADUŻYWAJĄC tym samym swojego stanowiska, prawa, mówiąc:
Ci , którzy się mi sprzeciwiają, nie zgadzają się ze mną tym NIE POMOGĘ.
Pomagał będę TYLKO tym którzy się ze mną zgadzają.
Pisałam o tym tutaj wielokrotnie, słyszało to bardzo wiele ludzi, a wójt uważa , że go zniesławiam.
Człowiek , który BEZCZELNIE gnębił mnie i oczernił publiczne na wiejskich i gminnych zebraniach , utrudniał moje społeczne działania na rzecz stowarzyszenia, ludzi.
Wstydu on nie ma , ale to ja już nie popuszczę w tym temacie.
Chciał wojny ją dostanie , w sumie dostanie sprawiedliwość.
No cóż chodzi pewno o to by dobić jeszcze kilka milionów długu.......może jeszcze uda się przepchnąć kolejną kadencję a długi będą spłacać następcy.....potencjalni...:)