Dwa metry może być za mało...
Dystans społeczny zalecany obecnie dla ochrony przed COVID-19, czyli zwykle dwa metry, może nie wystarczać. Nawet przy niewielkim wietrze, kropelki śliny wyrzucane podczas kaszlu mogą pokonać ponad 5 metrów - ostrzegają badacze.
Autorzy pracy naukowej opublikowanej w piśmie „Physics of Fluids” sprawdzili dokładnie, jak zachowują się krople śliny wyrzucane z ust podczas kaszlu.
Okazało się, że nawet z wiatrem o prędkości zaledwie 4 km/h pokonują one aż 5,5 metra w czasie 5 sekund.
„Chmura kropli może dotrzeć zarówno do dorosłych, jak i do dzieci o różnym wzroście. Niżsi dorośli i dzieci mogą być bardziej zagrożeni, jeśli znajdą się na drodze lecących kropli śliny” - ostrzega Dimitris Drikakis z Univerisity of Nicosia (Cypr), współautor publikacji.
Zobacz również:
70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
Nowoczesne panele elewacyjne - czym kierować się przy wyborze?
Jak wyjaśniają badacze, ślina to skomplikowana ciecz i w czasie kaszlu przemieszcza się razem z wyrzucanym z ust powietrzem.
Na jej drogę wpływa wiele czynników, w tym wielkość i liczba kropli, to jak oddziałują między sobą i z powietrzem, jak się rozprzestrzeniają i parują, jak rozkłada się ich temperatura i masa, a także temperatura i wilgotność powietrza.
Naukowcy stworzyli więc symulację komputerową, która sprawdzała zachowanie wyrzucanej w czasie kaszlu śliny z dokładnością do jednej kropli.
„Celem matematycznego modelowania i symulacji jest uwzględnienie wszystkich znaczących oddziaływań, które mogą zachodzić między główną masą cieczy i kroplami oraz między różnymi kropelkami śliny” - wyjaśnia Talib Dbouk, jeden z autorów eksperymentu.
Jak tłumaczą naukowcy, potrzebne są dalsze badania sprawdzające wpływ temperatury ziemi na zachowanie śliny w powietrzu oraz testujące zamknięte przestrzenie z działającą klimatyzacją.
„Prace te są kluczowe, ponieważ dotyczą zdrowia i zaleceń odnośnie bezpiecznych odległości. Pozwalają lepiej zrozumieć rozprzestrzenianie się rozchodzących się w powietrzu chorób, a przez to pomagają wprowadzić odpowiednie środki zapobiegawcze oparte na naukowych wynikach” - przekonuje prof. Drikakis.
Może Cię zaciekawić
Pomoc dla Kamila - odbędzie się charytatywny piknik
Dzisiaj (28 czerwca) na terenie przy stacji paliw w Kasinie Wielkiej odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Kamila Chmiela, mieszkańca Olszówki...
Czytaj więcejDobry Start - wkrótce rusza nabór wniosków
Wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć tylko elektronicznie – poprzez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PU...
Czytaj więcejStańmy w prawdzie – słowo na niedzielę
„Nie jest żadną przyjemnością słuchać słowa na niedzielę. Zawsze jest słowo na niedzielę. Artykuły, które po prostu plują po normalnych...
Czytaj więcejOstrzeżenie 3. stopnia dla powiatu limanowskiego. Temperatury mogą sięgnąć 39°C
Ekstremalne temperatury i tropikalne noce Nad Polskę napłynęło zwrotnikowe powietrze. Z opublikowanego dla powiatu limanowskiego ostrzeżenia w...
Czytaj więcejSport
Wisła Kraków szykuje się na Ekstraklasę. Mariusz Kutwa po pierwszym sparingu.
Młody obrońca w końcówce ubiegłego sezonu odzyskał pewną pozycję w podstawowym składzie Białej Gwiazdy. Mógł świętować pierwszoligow...
Czytaj więcejMetal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejPozostałe
Kuratorium po kontroli w ZSTiO: wniosek do rzecznika dyscyplinarnego
Znamy wyniki działań podjętych przez nadzór pedagogiczny w sprawie kontrowersyjnego incydentu w Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Ogólno...
Czytaj więcejZmiany na oddziale. Szpital zwalnia piętro pod nowe usługi
Oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział noworodkowy zostały połączone i funkcjonują obecnie na jednym poziomie. Wszystkie te pododdzia...
Czytaj więcejMarsz terytorialsów w Beskidzie Wyspowym
W ramach zgrupowania zintegrowanego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli trasę w rejonie Beskidu Wyspowego, realizując...
Czytaj więcejNikola laureatką ogólnopolskiego konkursu - wystąpiła w Belwederze
W piątek (19 czerwca) w Pałacu Belwederskim w Warszawie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Prowadź nas św. Janie Pawle II”...
Czytaj więcej
Komentarze (31)
te wszystkie testy i badania do kwadratu, do tego wartość dodana w postaci szczepionek + systemy wczesnego ostrzegania w postaci czipów i jesteśmy w domu.
Powszechnie jest wiadomo , iż dwutlenek siarki SO2 jest zanieczyszcza ŚRODOWISKO i jest ubocznym produktem spalin samochodowych m.inn.
Mam NAKAZUJE się areszt domowy podczas, gdy na całym świecie , w czasie tej rzekomej pandemii koronawirusa latają NIEOZNAKOWANE samoloty, bez podania trasy lotu( sic. ! ) i rozpryskują w powietrzu SO2 , ponoć dla naszego dobra, ponoć do dezynfekcji powietrza. !
CO2 ma także bardzo SILNE właściwości DRAŻNIĄCE DROGI ODDECHOWE, jest gazem o ostrym, gryzącym i duszącym zapachu. !
Źrodło:
" PILNE! Wojsko dezynfekuje powietrze środkami biobójczymi w celu ochrony przed wirusem "
https://www.youtube.com/watch?v=DKQJnW-VbXg&feature=youtu.be&ab_channel=SuwerennyPL
To co ludziom narzuca się restrykcje , zachowania wskazanej odległości podczas gdy wojsko, policja, politycy łamią wszelkie nakazy i zakazy?
Tutaj jak to w 2012 roku masoneria przedstawiła ludziom zbliżającą się "pandemię" koronawirusa:
" Masonskie Otwarcie Olimpiady w 2012 roku w Londynie i zapowiedz wydarzen na 2020 rok czyli coron. "
https://www.youtube.com/watch?v=yGMQbfO6UtY&ab_channel=AndrzejWyciu
O książce " Oczy ciemności" z 1981 roku, która zapowiadała tego wirusa już pisałam :
"rzepowiednia Koronawirus w książce z 1981 roku ! SZOK ! "
https://www.youtube.com/watch?v=r5nwr6RmkwM&ab_channel=BaSzaOfficial
To wszystko na poparcie słów @Tusika o wielkim światowym PRZEKRĘCIE, zmowie PSYCHOPATÓW przeciwko LUDZKOŚCI .
@Grażyna ma rację, oni już to dawno zaplanowali w "masońskim" otwarciu Olimpiady w 2012 roku.... oglądnicie ten link, który wrzuciła powyżej!
Za moment.. to zacznie faktycznie więcej ludzi umierać... lecz na inne schorzenia.
Polecam np. opinię niemieckiego profesora Klausa Püschela, szefa hamburskiego instytutu medycyny sądowej, który zajmuje się badaniem ciał osób zmarłych na koronawirusa z obszaru Hamburga w rozmowie na łamach „Hamburger Morgenpost”, króry postawił tezy, które mogą szokować wiele osób.
- Ten wirus wpływa na nasze życie w całkowicie przesadny sposób. Nie ma to żadnego związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza. (...) Jestem przekonany, że śmiertelność z powodu koronawirusa nie będzie w rocznym ujęciu widoczna nawet w swym szczycie.
Profesor podkreśla, że: "Wszyscy, których dotychczas przebadaliśmy, mieli raka, chroniczną chorobę płuc, bardzo dużo palili albo mieli silną nadwagę, cierpieli na cukrzycę czy też mieli choroby układu krążenia".
W jego opinii - we wszystkich przypadkach przyczyną śmierci były inne choroby, a wirus był "kroplą, która przelała czarę". Jego zdaniem na skutek dużego skoncentrowania na kilku przypadkach ciężkiego przebiegu choroby Covid-19 powstał STRACH (!!!), który jest "bardzo obciążający".
Tu jest link: https://www.pressreader.com/germany/hamburger-morgenpost/20200403/281487868456736
Znajdziecie jeszcze więcej takich wypowiedzi niezależnych naukowców - w tym samym tonie - w internecie (chociaż są na bieżąco wykasowywane).
Zalecam robić zapasy jedzenia z bardzo długim terminem żywności (dostępne w internecie), bo nie wiadomo co te "światowe" oszołomy jeszcze wymyślą. Ale bez atmosfery "psychozy" to robić, tylko jako ubezpieczenie na przyszłość.
I ściągnijcie w końcu te maseczki, zwłaszcza tam, gdzie nie ma potrzeby je nosić - a które minister zdrowia od początku wyśmiewał - i to jest dopiero paranoja (a sam kazał je nam nosić).
Pamiętać koniecznie: ruch to zdrowie, przestańmy się bać, bo strach ma wielkie oczy. Iść do kościoła, do spowiedzi, na mszę i do Komunii świętej (na klęcząco i do ust). Wypędzić te wszystkie złe duchy i strachy z przestrzeni naszego życia. Oddychać pełnią życia i ducha.
Wiara góry przenosi. Wierzysz w to?
dziennie w Polsce statystycznie umiera ok 1100 osób... dlaczego o tym media milczą? Dlaczego nie podają co godzinę w wiadomościach takich informacji? Najlepiej straszyć wirusem, który nawet nie ma wyrozniajacego go objawu... Wszystkie pasują do grypy lub przeziębienia. Bardzo sprytnie ktoś to wymyślił.
Odnośnie czipow: ta sama firma która ma wyłączność na produkcję maseczek w Polsce właśnie podpisała umowę na produkcję czipow....
Tu jest link http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,441237?fbclid=IwAR2gnfftBST9mCtHOZG-vVnrTrmF6rDr7YtufLYhsnT7uTMr9Gl1n5tG9vU
Statystyki mówią same za siebie NIC SIĘ NIE DZIEJE!!! włochy dziennie umiera od 1700 do 2100 os. To sie nie zmieniło czy to w 2018 2019
Słowa włoskiego lekarza na komisji prasowej, która odbywała się co dziennie
„Przypominamy jeszcze raz, nie odróżniamy w żaden sposób śmierci spowodowanej wirusem, od tej z wirusem.” CHAOS! PANIKA!
Wszystko pod COVID za pacjenta z Covid płaca ekstra ! Wiec?
Kolejne
Kod ICD-10 „U07.2 COVID-19 (dodany) - wirus nie został zidentyfikowany, używany do klinicznej lub epidemiologicznej diagnozy COVID-19, w przypadku której potwierdzenie laboratoryjne jest niejednoznaczne lub niemożliwe.
Czytajcie o fałszywie dodatnich testach! dlaczego 80% ludzi przechodzi chorobę bezobjawowo czy Ci co umarli tez mieli COVID BEZOBJAWOWY ???
czy grypa? biegunka? zapalenie pluć ? tez jest bezobjawowe ???
wmawiają Wam ze macie wirusa BEZOBJAWOWEGO! bo test wyszedł FAŁSZYWIE pozytywny!
Wielcy zarabiają kiedy biedni tracą!!!
https://www.tvp.info/46892669/pan-niska-smiertelnosc-z-powodu-koronawirusa-inne-choroby-sa-duzo-grozniejsze
Ściągnijcie już te "kagańce" - maseczki, bo nie ma u nas żadnej pandemii. Mówcie to zwłaszcza ludziom starszym, którzy się męczą. Każdemu...
Oglądnicie to co wrzuciła @Grażyna o Olmpiadzie 2012... to wszystko co teraz się dzieje - było zaplanowane.
Masońskie Otwarcie Olimpiady w 2012 roku w Londynie i zapowiedz obecnych wydarzeń na 2020 rok:
https://www.youtube.com/watch?v=yGMQbfO6UtY&ab_channel=AndrzejWyciu
jednak ;ciągle mam nadzieje , iż pisiurskie tłumoki przejrzą na oczy i przestaną znosić ; dyktat kulawego ,dyktat szamanów i wszystkich innych cwanych
LEKARZ medycyny sądowej z Hamburga , zajmujący się na codzień sekcjami zwłok, stwierdził , że we wszystkich badanych przez niego przypadkach zmarli na Covid (Hamburg, 100 zmarłych na wirusa) mieli choroby towarzyszące i byli w wieku 50-100 lat(średnia 80 lat) , że według niego osoby zdrowe nie powinny się obawiać przesadnie .
lekarz NIE KWESTIONUJE umieralności na wirusa, jest przeciwny nadmiernej panice a zwłaszcza porównywaniu pandemii z wojną światową (dla przypomnienia, w czasie wojny Hamburg został całkowicie zrównany z ziemią przez naloty)
patrząc się też na schorzenia towarzyszce zaleca by dbać o swoje zdrowie zażywając ruchu
bardzo ciekawy wywiad, świetnie prowadzony przez nieprzerywającą w pół zdania kompetentną dziennikarkę, są dobre polskie napisy, zgodne z tym co mówione jest po niemiecku
https://www.youtube.com/watch?v=wZC_6T9pRX0
niestety wyrwane z kontekstu słowa z tego wywiadu stały się pożywką spiskowych teorii dziejów.
ale może tak pisze bo tyle razy byłem szczepiony na grypę , iż pewnie już jestem pełen mikrochipów no
i na pewno ze względu na wykształcenie techniczne jestem masonem (maja cyrkiel w insygniach) :)
Ale po co, takie teksty sa malo atrakcyjne. Nabijanie kabzy na ludzkim strach jest zdecydownie bardziej oplacalne??
Gdzie sie podzialy te niezalezne media i czy onr kiedykolwiek istnialy??
@grazynahayes
To co mam bezpośrednio do powiedzenia limanowa.in robię to TYLKO i wyłącznie pod własnym imieniem i nazwiskiem , nie przeczę jednak , iż w wielu kwestiach mam odmienne zdanie , niż Pan Jakub czy też Pan Przemysław. W mojej prywatnej ocenie dziennikarstwo musi być RZETELNE , niewkopiowanie wiadomości mediów głównego nurtu do takich raczej nie należy. Jest to jednak moja prywatna opinia.
Pamiętać należy iż KROPLA drąży skałę ,m gdyby w II Rzeszy NIEMIECKIEJ BYLI TAK ODWAŻNI LUDZIE, jak wielu internautów, niezależnych od SYSTEMU i układów ludzi, w tym naukowców, specjalistów, lekarzy itp wówczas NIE DOSZŁOBY do tak wielu nieszczęść oraz holokaustu ludzi, w tym bardzo wielu Polaków oraz do LUDOBÓJSTWA oficjalnie 60 milionów Rosjan, nieoficjalnie nawet 120 milionów Rosjan w czasie reżimu stalinowskiego. !
Dzisiaj mówimy o chęci DEPOPULACJI 90 % ludzi na świecie, ten proces już trwa od dziesięcioleci.
TYLKO GŁUPCY , naiwni myślą, iż znajdą się w grupie tych 10 % tych ocalałych , gdyż tzw . "nawigatorzy LUDOBÓJSTWA" przewidują w tej grupie ZARZĄDCÓW oraz niewolników plus roboty.
Zarządcami będą tzw. technokraci plus najbogatsze rodziny na świecie.
Nie czas jest więc na życie w iluzji i naiwnym podejściu do zagrożonego życia , a wcześniej WOLNOŚCI MILIARDÓW ludzi ha świecie.
JEDNOCZMY się więc, działajmy sercem jak nasi protoplaści , nie kłóćmy się.
W kolejnym komentarzu podam Wam konkretne przykłady jak to już SKUTECZNIE działa, to jest zrozumienie i BRATERSTWO ludzi dobrej woli.
;-)
Tak wszystko zostało skrupulatnie zaplanowane co najmniej 50 lat temu i jest bardzo wiele dowodów w tym temacie.
Teraz pozytywy tzw. kropli drążącej skałę:
1. W Niemczech pół miliona obywateli protestowało przeciwko zamiarowi przymusowego szczepienia ludzi przeciwko temu koronawirusowi .
W rezultacie tych protestów rząd niemiecki ugiął się przed żądaniami narodu i wycofał się z tego przymusowego szczepienia obywateli Niemiec.
Co jednak NIE DZIWI w mediach głównego nurtu na całym świecie NIKT o tym nie wspomina. !
To chyba potwierdza , iż są te media KONTROLOWANE przez międzynarodowe grupy interesu.
W Polsce nie mamy takich wątpliwości , iż tak jest , gdyż one nie są polskie.
2. Posłanka włoska wystąpiła we włoskim parlamencie o aresztowanie Billa Gatesa za podejrzenie o LUDOBÓJSTWO . Wiadomość pobiegła cały świat dzięki ALTERNATYWNYM MEDIOM
"Areszt i postawienie Billa Gatesa przed Międzynarodowym Trybunałem karnym - Mocne wystąpienie CUNIAL "
https://www.youtube.com/watch?v=TZ_P5nuN92c&ab_channel=SuwerennyPL
3. W New Jersey POLICJA ODMÓWIŁA interwencji przeciwko obywatelom po tym jak były członek służ specjalnych , ŻOŁNIE marines PUBLICZNIE nawoływał Policję o nie stosowanie przemocy wobec PRAWOWITYCH obywateli USA .
Oraz w w Sacramento , California. miało miejsce podobne zdarzenie :
"Żołnierz “Marines” korpusu piechoty morskiej uczy policjantów pokory i przestrzegania konstytucji "
https://www.youtube.com/watch?v=p_IkKNYWLlk&ab_channel=AndyChoinski
;-))
link PÓŹNIEJ.
3 w USA, w Polsce i wielu innych krajach działa grupa Q-anon , są to patrioci, byli agenci, wojskowi i lub inni którzy posiadają tajną wiedzę na temat , jak twierdzą- przestępstw na szczytach władzy światowej oraz tych narodowych.
W Polsce jest ich ok. 20 tysięcy.
;-)
4. Jest wiele prężnie działających grup interesu społecznego w Polsce i takie ruchy rosną w siłę.
5. Jesteśmy POTOMKAMI Hyperborejczyków, Lechitów , dzieci bożych i nasz stwórca Nas wszystkich wspiera z tzw. pól Torusa to jest wolnej energii z eteru oraz silnej WIBRACJI ZIEMI, która to powoduje wzrost ludzkiej świadomości.
To wszystko jest MIERZALNĄ JEDNOSTKĄ , siły ciemności Wam o tym nie powiedzą.
Konkluzja:
PRAWDA zwycięża z silami ciemności.
Skoro PROKURATURA GENERALNA oraz powołane prawem organa kontrolne( oprócz NIK) nie wywiązują się ze swoich obowiązków w kwestii podejrzenia o celowe narażanie ludzi na choroby, utratę życia to jest to NASZYM OBOWIĄZKIEM prawnym, moralnym , aby siebie chronić oraz zdrowie i życie naszych najbliższych.
Tutaj podsumowanie tej kwestii:
https://www.youtube.com/watch?v=5dPGeQSg0XM
;-))
;-))