23°   dziś 23°   jutro
Wtorek, 23 czerwca Wanda, Zenon, Albina

350 uczestników kolejnego forum osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano 
0 466

Poręba Wielka. Blisko 350 uczestników wzięło udział w IV Forum Osób z Niepełnosprawnościami, które zorganizowano w Parku Hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej. Spotkanie było połączone z konkursem artystycznym, w którym główne nagrody zdobyły placówki z Tymbarku, Szczyrzyca i Raby Niżnej.

W środę (17 czerwca) w Parku Hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej odbyło się IV Forum Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie zgromadziło blisko 350 uczestników, tworząc okazję do integracji oraz nawiązywania i zacieśniania relacji między podopiecznymi różnych instytucji.

W forum uczestniczyły liczne grupy, stowarzyszenia oraz placówki opiekuńcze i terapeutyczne działające na obszarze powiatu limanowskiego. Wśród obecnych wymienić można Dzienny Dom Senior+ w Limanowej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Laskowej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Tymbarku, Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Limanowej oraz Dom Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej.

W wydarzeniu wzięły udział także reprezentacje takich instytucji jak: Dom Pomocy Społecznej w Limanowej, Dzienny Dom Senior+ w Dobrej, Dom Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „Zielony Zakątek” w Limanowej, Klub Senior+ w Mszanie Dolnej, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Mszanie Dolnej, Centrum Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Limanowskiego oraz Dom Pomocy Społecznej w Szczyrzycu.

Zobacz również:

W trakcie trwania forum zorganizowano prezentację prac wykonanych przez uczestników podczas zajęć terapeutycznych. Przeprowadzono również przegląd talentów pod nazwą „Prezentacja Grup”. Występy te miały charakter konkursowy, a jury wyłoniło trzy najlepsze zespoły, które uhonorowano nagrodami. Pierwsze miejsce wywalczył Warsztat Terapii Zajęciowej w Tymbarku. Na drugiej pozycji uplasował się Dom Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, natomiast trzeci stopień podium zajął Dom Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej.

Dla wszystkich osób przybyłych do Poręby Wielkiej przygotowano zaplecze gastronomiczne. W menu znalazły się ciasta, wata cukrowa, popcorn, grillowane kiełbaski, domowy bigos oraz ciepłe i zimne napoje.

Podczas wydarzenia podtrzymano tradycyjne elementy imprezy. Uczestnicy wypuścili do nieba balonik, mający stanowić symbol wspólnoty i jedności. Ogłoszono także nazwiska osób, które otrzymały tytuł Przyjaciela Osób z Niepełnosprawnościami. W tym roku wyróżnienie to przyznano Krystynie Porębskiej z gminy Mszana Dolna oraz Renacie Paruch z gminy Laskowa.

Organizatorami IV Powiatowego Forum Osób z Niepełnosprawnością były trzy podmioty: Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy pod tym artykułem - bądź pierwszy
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"350 uczestników kolejnego forum osób z niepełnosprawnościami"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in