33. finał WOŚP w Mszanie Dolnej: znany program wydarzeń
W Mszanie Dolnej odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy przygotowali szeroki program atrakcji, obejmujący koncerty, warsztaty, biegi oraz konkursy.
26 stycznia 2025 roku w Mszanie Dolnej odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja dedykowana jest wsparciu dziecięcej onkologii i hematologii, a hasłem przewodnim jest "Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci".
Dzień rozpocznie się o godzinie 10:30 balem karnawałowym dla dzieci w sali tanecznej Miejskiego Ośrodka Kultury. W programie przewidziano gry, zabawy oraz balony z helem. Wstęp na salę będzie możliwy wyłącznie w obuwiu zamiennym.
Od godziny 11:00 strażacy z OSP Mszana Dolna zapraszają na Dzień Otwarty w swojej strażnicy, gdzie odbędą się pokazy sprzętu oraz zajęcia z pierwszej pomocy.
W południe wystartuje turniej szachowy, na który obowiązują wcześniejsze zapisy, a o 14:00 na stadionie miejskim odbędą się biegi zorganizowane przez sekcję biegową MOK. W tym samym czasie na parkingu przed MOK będzie można zobaczyć wóz policyjny oraz pojazdy Bandziorek Off Road Team.
Zobacz również:
Zmiany personalne księży Archidiecezji Krakowskiej 2026
Ruszają letnie szkolenia małopolskich terytorialsów
Popołudnie rozpocznie spacer historyczny „Wokół stadionu – o sporcie w Mszanie”, który poprowadzi Michał Wójcik. O 16:00 w holu MOK odbędzie się konkurs na „Najlepsze ciacho w mieście”, w którym uczestnicy będą mogli degustować i głosować na najlepsze wypieki.
O godzinie 17:00 odbędą się równocześnie warsztaty rękodzieła – repusowanie i tworzenie ozdób z miedzi – oraz warsztaty zmysłowe z Pauliną. O tej samej porze na scenie wystąpi zespół Trzecia Zmiana.
Wieczorną część wydarzenia otworzy koncert Gooraleski o godzinie 18:00, po którym odbędzie się licytacja charytatywna. O 20:00 mieszkańcy i goście będą mogli podziwiać „Światełko do nieba” – pokaz świateł przed budynkiem MOK, organizowany w duchu hasła #Niestrzelamy.
Muzyczną oprawę finału zamkną dwa koncerty – o 20:30 wystąpi SZCZYPA, a o 21:00 scenę przejmą KOKO/Sensi/DJ Bary.
Może Cię zaciekawić
Policyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejWahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Zarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcejAbsolutoryjna sesja Rady Powiatu - oglądaj na żywo
Transmisja sesji na żywo od godziny 9:00 Porządek obrad: Otwarcie sesji. Wnioski do porządku obrad. Przyjęcie protokołu z XVI sesji...
Czytaj więcej
Komentarze (49)
"Nie daje na serduszko, daję na tv Republika"
.
Tylko jak zobaczysz rodziców lub dziadków albo niedaj boże dziecko na SOR, gdzie na respiratorze lub innym urządzeniu jest naklejone serduszko - odmów leczenia.
chłopie opanuj emocje i polityczną nędzę. jaka płynie z twojej marnej treści. Jak ci coś w piwnicy gnije to twoja prywatna sprawa a nie mieszaj w to polityki. Już podobno część funduszu poszła na cele polityczne i to powinno wzbudzić głębsze zastanowienie tych co dają pieniądze w przekonaniu szczytnego celu !!!!!
czy ty uważasz że to splendor dla Mszany Dolnej ?????
Przed obecnymi wyborami będzie walczył z rakiem?
Nabijacie się ludzie w butelkę i w politykę, a cwanicy się bogacą na Waszej głupocie.
Wczoraj pod artykułem o ks. Olszewskim zamieściłaś komentarz "Nie wiem jaki jest, nie będę go osadzać" a dziś plujesz jadem na Owsiaka. Pokaż mi jakiś dokument w którym przekazuje pieniądze na kampanię KO, nie pokażesz takiego bo ci tak w Republice powiedzieli?
Pokaż mi gdzie najeżdżam na Rydzyka?
Poludnie
Starym komuchem? Dobre sobie :) komuna upadła w 1989 roku a ja urodziłem się w latach 90 tych więc twoja logika gdzieś się pogubiła. Chyba że chodzi ci o PISokomune z lat 2015-2023 tylko że ja z populistami nie miałem nic wspólnego:)
Nie jeździłeś po Polsce przed ostatnimi wyborami i nie widziałeś ogromnych bilbordów zafundowanych przez Owsiaka dla PO ?
To kosztowało ogromne pieniądze które nie poszły na sprzęt medyczny, tylko na kampanię PO.
Dla ścisłości do niektórych komentarzy to Owsiak nie finansuje terapii ani kosztownych leków, jedynie funduje zakup sprzętów medycznych.
Pokaż dokumenty w których jest napisane finansowanie przez WOŚP kampanii wyborczej KO, z datami i dokładnymi kwotami.
Bilbordy Owsiaka " walczymy z sepsa"
Pokonaj zło, a reszta małymi literkami.
Nie udawaj, że tego nie zrozumiałeś, no chyba, że... .
Widziałem bilbordy niejednokrotnie przed poprzednimi wyborami, bo było ich mnóstwo i gęsto, więc musiało to kosztować ogromne pieniądze.
Jeżeli uważasz, że to Papież w Republice głosił, to masz do tego prawo .
Rozumu nie da się "wymienić ".
Jednak myślenie też Cię boli...
Tak czytam i czytam i muszę napisać komentarz bo szlag mnie trafia kiedy ktoś pisze takie bzdury. Co Owsiak sponsorował kampanię PO? Może jeszcze Trumpowi sponsorował. Weź się chłopie zastanów co piszesz i tak jak pisał wyżej @Antykaczysta jak nie masz na to dowodów to zamilcz. A jak tak strasznie zazdrościć Owsiakowi to załóż własną fundację i Pokaż na co cię stać, choć widać po tych bzdurach że na niewiele
Ja słowem nie pisałem o sponsorowaniu kampanii PO przez Owsiaka
Skąd Wasze takie wywody, widocznie wiecie coś więcej ode mnie.
Ja pisałem i to jest niezaprzeczalna prawda o bilbordach Owsiaka które zawierały treść jednoznaczną i każdy mądry ją zrozumiał.
Chciałem jeszcze zaznaczyć , że Owsiak nie rozlicza się z tych pieniędzy, które zbiera.
Zamilczeć każ sobie d....
Cytuje twój powyższy komentarz
"Nie jeździłeś po Polsce przed ostatnimi wyborami i nie widziałeś ogromnych bilbordów zafundowanych przez Owsiaka dla PO ?
To kosztowało ogromne pieniądze które nie poszły na sprzęt medyczny, tylko na kampanię PO"
I co nie pisałeś że Owsiak sponsorował kampanię PO?
Zaprzeczasz i kłamiesz?
Słowa "sponsoruje " nie użyłem w żadnym zdaniu.
Owsiak niech się rozlicza z tych pieniędzy, które przeważnie dzieci zbierają na jego biznes.