Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Znakomity początek sezonu narciarskiego

Opublikowano 20.12.2013 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 09:54:32 umlimanowa
0 1298

Po bardzo udanym dla naszego klubu sezonie biegowym do boju ruszyli nasi przedstawiciele 'sekcji ' narciarstwa biegowego - Edward Mucha i Piotr Faron. Od razu pokazali się ze znakomitej strony.

Puchar Kościeliska 2013 rozgrywany w dniu 15.12.2013 r. dał początek rywalizacji w Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym, w jego ramach będzie rozgrywanych 15 biegów m.in. w Jakuszycach - stolicy narciarstwa biegowego. Zawody zostały rozegrane w Kościelisku na Malowniczej Polanie Chotarz, gdzie w przeciwieństwie do naszej 'wiosny' tej zimy panowały idealne warunku do uprawiania tego pięknego sportu. Wystartowało łącznie 127 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Panowie rywalizowali na dystansie 10 km a panie 5 km - wszyscy stylem klasycznym. Jak sami podkreślali uczestnicy, zawody stały na wysokim poziomie zarówno pod kontem rywalizacji, jak i organizacji. Sama trasa pozwalała wykazać się nawet zupełnie zielonym amatorom. A wracając do tematu nasz król Nordic Walking 'Edek ' Mucha (tytuły mistrzowskie z Złotoryi i Krynicy-Zdroju ) wraz z nie mniej utytułowałym ' Nordicowcem ' kolegą Potrem Faronem (również Mistrzostwo Polski w Krynicy-Zdroju ) do kijków dodali narty i osiągnęli znakomite wyniki. „Edek” Mucha wygrał rywalizację w kategorii M-60 z czasem :33:00 z prawie 2 minutową przewagą nad kolejnym rywalem w swojej kategorii. W kategorii Open zajął wysokie 19 miejsce ustępując tylko dużo młodszym rywalom. Piotr Faron również błysnął formą zajmując wysokie 6 miejsce w kategorii M-60 z czasem 39:43, a w open uplasował się na 45 miejscu. Kolejny test naszych zawodników czeka już w najbliższy weekend podczas zawodów w Jakuszycach. Trzymamy kciuki.