Poniedziałek, 12 kwietnia
Damian, Juliusz, Zenon, Wiktor, Wiktoryna, Lubosław

Wyniki I Powiatowego Konkursu o Tadeuszu Kościuszce

19.03.2021 15:26:00 UGLimanowa 459

17 marca został rozstrzygnięty został I Powiatowy Konkurs o Tadeuszu Kościuszce. Pierwsza odsłona konkursu miała charakter fotograficzny. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było upodobnienie się do postaci Tadeusza Kościuszki (portret, scenka z życia), sfotografowanie przez uczestnika konkursu własnej stylizacji i nadesłanie zdjęcia na adres organizatora.

Po raz pierwszy konkurs miał rangę powiatową , Honorowy Patronat nad nam nim objął Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Komisja w składzie: :Agata Cygnarowicz-Harnik – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Limanowej,

Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa,

Barbara Szewczyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie po obejrzeniu wszystkich prac i wnikliwej ocenie  przyznało następujące miejsca.

kategoria I – klasy 0-3:

I miejsce: Miłosz Ślimak – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Pasierbcu, opiekun Natalia Wątroba

II miejsce: Aleksandra Jabłońska – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Męcinie, opiekun  Halina Woźniak

II miejsce: Małgorzata Nawara – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej, opiekun Agnieszka Wróbel

III miejsce: Jakub Kubowicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej, opiekun  Małgorzata Knapczyk

Kategoria II – klasy 4-6:

I miejsce: Natalia Pierzchała – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie, opiekun Marta Stolarz-Zwierczyk

II miejsce: Patrycja Gniadek – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, opiekun Katarzyna Florek i Beata Kaczmarczyk

II miejsce: Michał Nawara – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej, opiekun  Dorota Borowiec

III miejsce: Bartłomiej Bierowiec – Zespół Placówek Oświatowych – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kasince Małej, opiekun  Dorota Borowiec

III miejsce: Mateusz Pająk – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie, opiekun Pani Justyna Pająk

Kategoria III – klasy 7-8:

I miejsce: Anna Mól – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi, opiekun Małgorzata Opiela

II miejsce: Bartłomiej Ardecki – Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, opiekun Wiesława Siciarz

II miejsce: Krystian Klag – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu, opiekun Maria Klag, Ewa Iwańska, Małgorzata Mróz

III miejsce: Timotej Stypuła – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w  Limanowej, opiekun Katarzyna Florek,  Beata Kaczmarczyk

Wyróżnienia:

Emilia Stanisławska – Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Glisnem, opiekun Anna Stanisławska

Zofia Kurek – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zawadce, opiekun Natalia Leśniak-Florek

Wojciech Śliwa – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowym, opiekun  Natalia Ciołkiewicz

Aleksandra Piszczek – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie, opiekun Renata Bulanda

Szymon Bulanda – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, opiekun Katarzyna Florek, Beata Kaczmarczyk

Amelia Piekarczyk – Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Glisnem, opiekun Anna Stanisławska

Patryk Bednarczyk – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Pasierbcu, opiekun Natalia Wątroba

Jarosław Bargieł – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie, opiekun Krystyna Raszek

Bartłomiej Woźniak – Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej Konina, opiekun Grażyna Kowalczyk

Zuzanna Gurgul – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku, opiekun Ewa Rapacz

Michał Jarosz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowym, opiekun Natalia Ciołkiewicz

Oliwia Wątroba – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Pasierbcu, opiekun Natalia Wątroba

Stanisław Zapała – Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej Konina, opiekun Grażyna Kowalczyk

Kacper Gawlik – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Męcinie, opiekun Barbara Pacholarz

Nagroda specjalna – dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowym:

Michał Dorczak, Igor Halama, Błazej Steczek, Anna Tromiczak, Dorota Tromiczak, Alicja Tromiczak, Krzysztof Węglarz, , Mateusz Wąchała, Aleksandra Krzanik

" Chciałam bardzo podziękować Staroście Powiatowu Limanowskiego Panu Mieczysławowi Urydze oraz Wójtowi Gminy Limanowa Janowi Skrzekutowi  za objęcie honorowego patronatu nad wydarzeniem. Jestem bardzo zaskoczona ilością prac , kreatywnością i pomysłami dzieci i młodzieży"-  podkreśla  organizator Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie Wiesława Tudaj - wierzę, że za rok frekwencja się zwiększy a konkurs na stałe zapisze sie w harmonogram wydarzeń o randze powiatowej.

udostępnij
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in