Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Srebrny medal Czesława Lisa na Mistrzostwach Europy w Zittau

Opublikowano 29.08.2012 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 10:08:52 umlimanowa
0 1540

Czesław Lis, mieszkaniec Limanowej zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Europy weteranów w lekkiej atletyce w Ziitau w Niemczech.

Czesław Lis w latach osiemdziesiątych był czynnym sportowcem, członkiem kadry narodowej w rzucie dyskiem – najlepszy wynik w karierze 61,32 m – dotychczasowy rekord okręgu krakowskiego. Obecnie jest sportowcem-weteranem w lekkiej atletyce, wicemistrzem Polski w rzucie dyskiem, młotem i w wielobojach rzutowych.

24 sierpnia 2012 r. na XVIII Mistrzostwach Europy w Zittau w Niemczech wzięło udział 6200 zawodników. Pod względem liczebności reprezentacji polacy znaleźli się na piątym miejscu obok, zawodników z Niemiec, Anglii, Rosji i Francji.

Polska znalazła się na 8 miejscu w klasyfikacji medalowej. Ok. 150 reprezentantów Polski zdobyło łącznie 72 medale: 17 złotych, 34 srebrne i 21 brązowych.

Wśród licznej grupy naszych reprezentantów znalazł się Czesław Lis z Limanowej, który zajął 2 miejsce w 5-boju i tym samym zdobył srebrny medal oraz 7 miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Europy. Warto wspomnieć iż w konkurencji 55-59-latków startowało 20 zawodników.

Wyjazd Czesława Lisa na te Mistrzostwa był sponsorowany przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę.