Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Sezon siatkarski wystartował

Opublikowano 19.10.2011 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 10:14:31 umlimanowa
0 2082

W sobotę, 15 października wystartowały rozgrywki IV ligi siatkówki kobiet. W meczu inaugurującym rozgrywki UKS Płomień Limanowa zmierzył się z drużyną MKS Grunwald Chełmek.

Spotkanie trwające dokładnie godzinę gospodynie wygrały gładko 3:0. Wynik ten z pewnością był rewanżem za mecz z poprzedniego sezonu, kiedy to nasze siatkarki przegrały z Grunwaldem Chełmek takim samym stosunkiem setów.

Od samego początku spotkania gospodynie utrzymywały kilku punktową przewagę, wygrywając ostatecznie pierwszego seta 25-14. Świetnie limanowskim siatkarkom wyszedł również drugi set, w którym wygrały pewnie 25-5. Po dwóch przegranych setach siatkarki z Chełmka zmobilizowały się, natomiast nasze lekko rozluźniły i to Chełmek przez większą część gry prowadził. Jednak również i w tym secie ostatecznie lepsze okazały się siatkarki z Płomienia, wygrywając 25-22.

Po wygranym spotkaniu Płomień znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli. Świetnie w tym spotkaniu zaprezentowała się nowo pozyskana przez Płomień zawodniczka – Dorota Dziedzic. Po meczu odbyło się wręczenie statuetki oraz upominku dla najlepszych zawodniczek obydwu drużyn przez Radnego Miasta Limanowa Mateusza Wrońskiego. Odniósł się on do zawodniczek słowami Jana Pawła II "Oby sport promował radość życia, odpowiedzialność, zdolność poświęceń i szacunek dla drugiego człowieka". Najlepszą zawodniczką z drużyny gości sędziowie wybrali Olgę Wieczorek. Najlepsza natomiast z „Płomienia” okazała się Dorota Dziedzic.

W drugiej kolejce rozgrywek Płomień na wyjeździe zmierzy się z Dwójką Kraków.

Płomień Limanowa zagrał w składzie: Joanna Wyrwa, Ewelina Florek, Karolina Wyczółkowska, Zuzanna Majeran, Katarzyna Niedośpiał, Elżbieta Działowy, Dorota Dziedzic, Monika Tajduś, Aneta Adamczyk, Justyna Kotlarz.

Mecz sędziowali: Kazimierz Mordarski i Andrzej Bączek z Nowego Sącza oraz Anita Pilawska z Limanowej.