22°   dziś 20°   jutro
Wtorek, 30 kwietnia Marian, Katarzyna, Ludwik, Pius, Donata, Balladyna, Lilia

Opublikowano 17.04.2024 12:08:00 Zaktualizowano 17.04.2024 12:12:41 umlimanowa
0 459

W dniach 13-14 kwietnia w Kielcach odbył się Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc oraz Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc, w których wysoko uplasował się Limanowianin Sławomir Jasica.

W kat. Senior 93kg  z powodzeniem zaliczył dwa podejścia 175kg i 180kg, co pozwoliło mu po zaciętej walce zająć II miejsce. Kolejny start  tym razem w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc, który był dla niego debiutem, został zaliczony bez większego problemu przy podejściu 190kg ,co pozwoliło mu zdobyć II miejsce i srebrny medal.

Sportowe sukcesy Sławomir Jacica zaliczył także w Warszawie na Gran Prix Mazowsza w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym – eliminacjach do Mistrzostw Świata w Texasie. Pierwsze podejście na 175kg i drugie na 180kg zaliczone zostało bez zbędnych problemów co pozwoliło mu zająć:

I miejsce w seniorach do 93kg

I miejsce w kat W1 do 93kg

II miejsce w open do 93kg

III miejsce w kat. open weteranów

Sławomir Jacica jest laureatem I miejsca w Plebiscycie Gazety Krakowskiej oraz Dziennika Polskiego „Sportowiec 2023”, w kategorii Sportowiec Roku w powiecie limanowskim, gdzie nominowani byli sportowcy ze wszystkich powiatów województwa małopolskiego. Przyznany tytuł „Sportowca Roku 2023” odebrał on podczas uroczystej Gali w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP.

Sportowiec dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie w realizowaniu swojej pasji. Teraz przygotowuje się on do startów na Mistrzostwach Świata.