MaGa 2019 - znamy laureatów konkursu tańca
15 grup dziecięcych oraz młodzieżowych wystąpiło we wtorek 14 maja w świetlicy w Starej Wsi podczas konkursu tańca w ramach VI edycji Przeglądu Artystycznego MaGa. Uczniowie gminnych szkół pokazując swe zdolności walczyli o kolejne punkty dla swych placówek, a możliwość ku temu była ostateczna, bowiem konkurs tańca zakończył tegoroczną VI edycję Przeglądu MaGa.
Podczas konkursu tańca w najmłodszej kategorii kl.0-III szkół podstawowych zaprezentowało się 5 grup , w kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych wystąpiło 6 grup, a w najstarszej kat. wiekowej kl. VII-VIII szkół podstawowych i kl. III gimnazjum - 4 grupy.
Uczestników prezentacji, opiekunów oraz rodziców młodych tancerzy serdecznie przywitali rozpoczynając konkurs, sołtys wsi Stara Wieś I - Urszula Biernat , a także dyrektor Gminnej biblioteki w Starej Wsi -
Jacenty Musiał.
Występom przyglądało sie czteroosobowe Jury w składzie :
Zobacz również:LUDMIŁA KRZYK - instruktorka fitness, prowadzi zajęcia : Step, Dance, TBC, Pilates, trener personalny w Euro Fitness School, wielokrotna uczestniczka Międzynarodowych Konwencji Fitness.
JUSTYNA DOBOSZ - tancerka estradowa, instruktorka tańca jazzowego, cheerleadingu, instruktorka fitness, trener animacji, uczestniczka licznych warsztatów i obozów tanecznych w Polsce, jak i za granicą oraz wielu eventów i koncertów na terenie całej Polski.
DAWID BOMBA - instruktor breakdance, z tańcem związany od 2010 r. , uczestnik największego na świecie obozu breakingowego - Catch The Flava oraz wielu zawodów breakingowych w Polsce oraz poza granicami, a także Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - WOJCIECH KORABIK.
Po obejrzeniu wszystkich 15 prezentacji Jury przyznało:
w kat. kl.0-III SP:
I miejsce - Grupie tanecznej "Super Dziewczyny" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce w składzie: NadiaRyś, Nikola Pietrucha, Amelia Chlipała, Amelia Bieda, Zofia Bąba, Julia Frasunek, Oliwia Ptaszek, Karolina Gancarczyk, Magdalena Mól, Izabella Puch (opiekun: Ełła Witecka)
II miejsce - Grupie tanecznej "Wesołe nutki" ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu w składzie: Anna Wątroba, Emilia Świerczek, Małgorzata Pławecka, Barbara Pałka, Marlena Rymarczyk, Stanisław Giza, Dariusz Mrózek, Jakub Ryś, Filip Halota, Bartłomiej Smoter (opiekun: Beata Rozum)
III miejsce - Grupie tanecznej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie w składzie: Antonina Kaźmirak, Marzena Krzak, Lena Krzyżak, Natalia Orzeł, Oliwia Mazur, Dominika Wiewióra (opiekunowie: Dorota Lupa, Magdalena Staszak)
Za udział nagrodzono:
Grupę taneczną "Roztańczona Gromadka" ze Szkoły Podstawowej w Młynnem w składzie : Karolina Bulanda, Antoni Bałaziński, Nikodem Odroniec, Milena Sajdak, Filip Fiejtek, Julita Mordarska, Dominika Zdebska, Marcin Wiktorek (opiekun: Sylwia Gawlik) oraz Grupę taneczną ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie w składzie : Aleksandra Król, Joanna Oleś, Wiktoria Tokarczyk, Marika Wojtas, Michał Palka, Tomasz Smaga (opiekun: Zdzisława Zoń)
w kat. kl. IV-VI SP:
I miejsce - Grupie tanecznej "Pink Team" ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej w składzie: Kinga Raczek, Julia Górka, Anna Raczek (opiekun: Magdalena Strzebońska)
II miejsce - Grupie "TWINS" ze Szkoły Podstawowej w Kaninie: Andżelika Plata, Julia Plata (opiekun: Agnieszka Leśniak)
III miejsce - Grupie tanecznej "Pieguski" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce: Anna Ładoś, Aleksandra Kaim, Anastazja Rusin, Amelia Dąbrowska, Amelia Szubryt, Natalia Śmierciak, Aleksandra Mamak (opiekun: Alicja Bulanda)
Za udział nagrodzono :
- Grupę taneczną ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie: Oliwia Dudzik, Zuzanna Galica, Alicja Kaptur, Ewelina Lupa, Magdalena Pociecha, Anna Piwowar, Aleksandra Smoleń, Łucja Szewczyk, Wiktoria Woźniak (opiekun: Jolanta Kurczab)
- Grupę taneczną "Dance Group" ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu: Zuzanna Pałka, Magdalena Papież, Natalia Piątkowska, Dominika Świątko, Noemi Świder, Julia Janczyk, Oliwia Kwarciak, Adrianna Śliwa (opiekun: Paulina Nuzia)
oraz Grupę taneczną "Iskierki" reprezentującą Szkołę Podstawową w Pasierbcu: Julia Dziedzic, Gabriela Smoter, Oliwia Wątroba, Marlena Wiktor, Natalia Pucia, Zuzanna Piórkowska, Natalia Giza, Justyna Wieczorek, Ewa Ptaszek ( opiekun: Beata Rozum)
w kat. kl. VII-VIII SP i III kl. III Gimn.:
I miejsce - Grupa taneczna "Divers" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi w składzie: Natalia Kędroń, Paulina Piaskowy, Gabriela Bieda, Gabriela Małucha, Karolina Ślazyk, Julia Bieda, Marta Szewczyk, Martyna Talarczyk, Gabriela Wojak (opiekun: Wiesława Boruta)
II miejsce -"Queens of Dance" : Barbara Kożuch i Wioleta Wilk ze Szkoły Podstawowej w Kaninie - (opiekun: Katarzyna Ziaja)
III miejsce - Grupie tanecznej ze Szkoła Podstawowej nr 1 w Męcinie w skladzie: Wiktoria Bargieł, Dominika Rosiek, Patrycja Rosiek, Małgorzata Jabłońska, Nicola Jawor, Julia Dutka, Roksana Grygiel, Aleksandra Woźniak, Urszula Woźniak, Dawid Miśkowicz (opiekun: Jolanta Kurczab)
Za udział upominki oraz dyplomy otrzymała grupa taneczna "Max Dance" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce: Patrycja Tobiasz, Dagmara Szewczyk, Sara Słowiak, Angelika Malec, Zuzanna Gaik (opiekun: Alicja Bulanda).
Tytuły "Grand Prix" w konkursie tańca Komisja nie przyznała, natomiast szczególne uznanie w oczach Komisji wzbudził występ PATRYCJI TOBIASZ z grupy tanecznej "Max Dance" z SP Mordarka. Jury przyznało Patrycji wyróżnienie i nagrodę, a do szkoły tym samym "powędrował" dodatkowy 1 punkt.
Wręczenia statuetek, nagród i dyplomów laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu dokonał Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut wraz z członkami Komisji Artystycznej.
Konkursem tańca zakończyła sie VI edycja Przeglądu "MaGa". Zliczone po trzech konkursach - śpiewie, teatrze i tańcu punkty ukażą ostatecznie zwycięskie placówki w całym Przeglądzie. Całościowe wyniki już niebawem, a wszystkim uczniom gminnych szkół którzy "zaatakowali" nas swymi występami w tegorocznej edycji Przeglądu dziękujemy za piękne prezentacje. Podziękowania kierujemy też do opiekunów za pracę i zaangażowanie w przygotowanie dzieci i młodzieży do występów.
Poniżej tabele z punktacją po konkursie tańca.
Niespodzianką dla uczestników konkursu tańca był występ jury, które zaprezentowało specjalnie przygotowany na tę okazję układ taneczny https://www.facebook.com/GminaLimanowa/videos/288502872094919/?eid=ARD0pP67Bg5qMre0Z9Osan2Gmuu8_7zSAzhxti74t89qAQaiYOZF_zjSbVoU-RvtwwuXh0Y69U3C4J0D
Może Cię zaciekawić
Zmarł ks. prałat Józef Leśniak - emerytowany proboszcz parafii Tymbark
28 marca 2024 roku, w wieku 91 lat życia, w 68 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. prałat Józef Leśniak – rezydent w Domu Księży Diecezji Tarno...
Czytaj więcejMężczyzna rozprowadzał narkotyki, zakopując je w skrytkach w ziemi
Jak poinformował w czwartek Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji, diler został namierzony w wyniku pracy operacyjnej policjan...
Czytaj więcejAtak na strażaków - komunikat policji
Limanowscy policjanci w przesłanym komunikacie informują, że wczoraj (27 marca) o godz. 20:30 zostali wezwani do miejscowości Koszary, gdzie ...
Czytaj więcejKsięża Sercanie wydali komunikat
Drodzy Przyjaciele, jak wszystkim wiadomo w miniony wtorek w całej Polsce miały miejsce działania prokuratury krajowej w związku z prowadzonym po...
Czytaj więcejSport
Powołanie z Sokoła Słopnice do piłkarskiej Kadry Małopolski
W Kadrze Małopolski znalazł się Małgorzata Niezabitowska z Sokoła Słopnice. POWOŁANE ZAWODNICZKI I tura: KS Uniwersyte...
Czytaj więcejZ ziemi limanowskiej do Szkocji: zainteresowani są grą w biało-czerwonych barwach
- Przypomnijmy: Franciszek, czyli młodszy z braci, w obecnym sezonie rozegrał 6 meczów w Premiership – podkreśla portal piłkarski Dom Futbolu. ...
Czytaj więcejRozpoczyna się sprzedaż biletów na piłkarskie Mistrzostwa Europy
Na Mistrzostwach Europy w Niemczech reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się 16 czerwca z Holandią, 21 czerwca z Austrią i 25 czerwca z Fr...
Czytaj więcejDwóch zawodników Limanovii z powołanie do Kadry Małopolski
Wyróżniony został Witold Mrożek i Filip Kita. Powołani zawodnicy (rocznik 2010): Wisła Kraków: Michał Kokoszka, Kacper Kopijka, Michał...
Czytaj więcejPozostałe
Odpowiedź na interpelacje radnego Daniela Łąckiego
To już ostatnie na terenie gminy Limanowa szkoły, w których baza sportowa wymaga doinwestowania. Dzięki naszym staraniom i pozyskanym środk...
Czytaj więcej5 lat skutecznego rozwoju gminy Limanowa - biuletyn informacyjny podsumowanie kadencji 2018-2024
Za bardzo duży sukces uważam bliski kontakt z Mieszkańcami. Prowadzenie wzajemnego dialogu oraz przyjmowanie Ich rad i sugestii, owocowało możliw...
Czytaj więcejOd słów do czynów–rusza budowa przedszkola wraz ze żłobkiem i zapleczem sportowym w Starej Wsi Roli
W wyniku przeprowadzenia powtórkowego postępowania zakupowego, ze sporą oszczędnością wynosząca prawie milion złotych w st...
Czytaj więcejPodsumowanie I Powiatowego Konkursu "Eko-kartka wielkanocna"
Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa. Podczas uroczystości obecni byli: Paweł Ci...
Czytaj więcej
Komentarze (0)