Czwartek, 18 lipca
Emil, Erwin, Kamil, Kamila, Szymon, Karolina, Robert

MaGa 2019 - znamy laureatów konkursu tańca

15.05.2019 12:30:00 UGLimanowa 595

15 grup dziecięcych oraz młodzieżowych wystąpiło we wtorek 14 maja w świetlicy w Starej Wsi podczas konkursu tańca w ramach VI edycji Przeglądu Artystycznego MaGa. Uczniowie gminnych szkół pokazując swe zdolności walczyli o kolejne punkty dla swych placówek, a możliwość ku temu była ostateczna, bowiem konkurs tańca zakończył tegoroczną VI edycję Przeglądu MaGa.

Podczas konkursu tańca  w najmłodszej kategorii kl.0-III szkół podstawowych zaprezentowało się  5 grup , w kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych wystąpiło 6 grup, a w najstarszej kat. wiekowej kl. VII-VIII szkół podstawowych i kl. III gimnazjum -  4 grupy.

Uczestników prezentacji, opiekunów oraz rodziców młodych tancerzy serdecznie przywitali rozpoczynając konkurs, sołtys wsi Stara Wieś I - Urszula Biernat , a także dyrektor Gminnej biblioteki w Starej Wsi  -
Jacenty Musiał. 

Występom przyglądało sie czteroosobowe Jury w składzie :

LUDMIŁA KRZYK - instruktorka fitness, prowadzi zajęcia : Step, Dance, TBC, Pilates, trener personalny w Euro Fitness School, wielokrotna uczestniczka  Międzynarodowych Konwencji Fitness.

JUSTYNA DOBOSZ - tancerka estradowa, instruktorka tańca jazzowego, cheerleadingu,  instruktorka fitness, trener animacji, uczestniczka licznych warsztatów i obozów tanecznych w Polsce, jak i za  granicą oraz wielu eventów  i koncertów na terenie całej Polski.

DAWID BOMBA - instruktor breakdance, z tańcem związany od 2010 r. , uczestnik największego na świecie obozu breakingowego - Catch The Flava oraz wielu zawodów breakingowych w Polsce oraz poza granicami, a także Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy  Limanowa - WOJCIECH KORABIK.

Po obejrzeniu wszystkich 15 prezentacji Jury przyznało:

w kat. kl.0-III SP:

I miejsce -  Grupie tanecznej "Super Dziewczyny" ze Szkoły Podstawowej  w Mordarce w składzie: NadiaRyś, Nikola Pietrucha, Amelia Chlipała, Amelia Bieda, Zofia Bąba, Julia Frasunek, Oliwia Ptaszek, Karolina Gancarczyk, Magdalena Mól, Izabella Puch (opiekun: Ełła Witecka)


II miejsce - Grupie tanecznej "Wesołe nutki" ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu w składzie:  Anna Wątroba, Emilia Świerczek, Małgorzata Pławecka, Barbara Pałka, Marlena Rymarczyk, Stanisław Giza, Dariusz Mrózek, Jakub Ryś, Filip Halota, Bartłomiej Smoter (opiekun: Beata Rozum)




III miejsce - Grupie tanecznej ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Męcinie w składzie:  Antonina Kaźmirak, Marzena Krzak, Lena Krzyżak, Natalia Orzeł, Oliwia Mazur, Dominika Wiewióra (opiekunowie: Dorota Lupa, Magdalena Staszak)



Za udział nagrodzono:

Grupę taneczną "Roztańczona Gromadka" ze Szkoły Podstawowej w Młynnem w składzie : Karolina Bulanda, Antoni Bałaziński, Nikodem Odroniec, Milena Sajdak, Filip Fiejtek, Julita Mordarska, Dominika Zdebska, Marcin Wiktorek (opiekun: Sylwia Gawlik) oraz  Grupę taneczną ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie w składzie : Aleksandra Król, Joanna Oleś, Wiktoria Tokarczyk, Marika Wojtas, Michał Palka, Tomasz Smaga (opiekun: Zdzisława Zoń)

w kat. kl. IV-VI SP:

I miejsce  - Grupie tanecznej "Pink Team" ze  Szkoły Podstawowej w Pisarzowej w składzie: Kinga Raczek, Julia Górka, Anna Raczek (opiekun: Magdalena Strzebońska)

II miejsce - Grupie "TWINS" ze Szkoły Podstawowej w Kaninie: Andżelika Plata, Julia Plata  (opiekun: Agnieszka Leśniak)

III miejsce - Grupie tanecznej "Pieguski" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce: Anna Ładoś, Aleksandra Kaim, Anastazja Rusin, Amelia Dąbrowska, Amelia Szubryt, Natalia Śmierciak, Aleksandra Mamak (opiekun: Alicja Bulanda)

Za udział nagrodzono :

- Grupę taneczną ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Męcinie: Oliwia Dudzik, Zuzanna Galica, Alicja Kaptur, Ewelina Lupa, Magdalena Pociecha, Anna Piwowar, Aleksandra Smoleń, Łucja Szewczyk, Wiktoria Woźniak  (opiekun: Jolanta Kurczab)

- Grupę taneczną "Dance Group" ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu:  Zuzanna Pałka, Magdalena Papież, Natalia  Piątkowska, Dominika Świątko, Noemi Świder, Julia Janczyk, Oliwia Kwarciak, Adrianna Śliwa (opiekun: Paulina Nuzia)

oraz  Grupę taneczną "Iskierki" reprezentującą Szkołę Podstawową w Pasierbcu: Julia Dziedzic, Gabriela Smoter, Oliwia Wątroba, Marlena Wiktor, Natalia Pucia, Zuzanna Piórkowska, Natalia Giza,  Justyna Wieczorek, Ewa Ptaszek  ( opiekun: Beata Rozum)

w kat. kl. VII-VIII SP i III kl. III Gimn.:

I miejsce  - Grupa taneczna "Divers" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi w składzie: Natalia Kędroń, Paulina Piaskowy, Gabriela Bieda, Gabriela Małucha, Karolina Ślazyk, Julia Bieda, Marta Szewczyk, Martyna Talarczyk, Gabriela Wojak  (opiekun: Wiesława Boruta)

II miejsce -"Queens of Dance" : Barbara  Kożuch i  Wioleta Wilk ze Szkoły Podstawowej  w Kaninie  - (opiekun: Katarzyna Ziaja)

III miejsce - Grupie tanecznej ze Szkoła Podstawowej  nr 1 w Męcinie w skladzie:  Wiktoria Bargieł, Dominika Rosiek, Patrycja Rosiek, Małgorzata Jabłońska, Nicola Jawor, Julia Dutka, Roksana Grygiel, Aleksandra Woźniak, Urszula Woźniak, Dawid Miśkowicz  (opiekun: Jolanta Kurczab)

Za udział upominki oraz dyplomy otrzymała grupa taneczna "Max Dance" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce: Patrycja Tobiasz, Dagmara Szewczyk, Sara Słowiak, Angelika Malec, Zuzanna Gaik (opiekun: Alicja Bulanda).





Tytuły "Grand Prix" w konkursie tańca Komisja nie przyznała, natomiast  szczególne uznanie w oczach Komisji wzbudził występ PATRYCJI TOBIASZ z grupy tanecznej "Max Dance" z SP Mordarka. Jury przyznało Patrycji wyróżnienie i nagrodę, a do szkoły tym samym "powędrował" dodatkowy 1 punkt.

Wręczenia statuetek, nagród i dyplomów laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu dokonał Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut wraz z członkami Komisji Artystycznej.

Konkursem tańca zakończyła sie VI edycja Przeglądu "MaGa". Zliczone po trzech konkursach - śpiewie, teatrze i tańcu punkty ukażą ostatecznie zwycięskie placówki w całym Przeglądzie. Całościowe wyniki już  niebawem, a wszystkim uczniom gminnych szkół którzy "zaatakowali" nas swymi występami w tegorocznej edycji Przeglądu dziękujemy za piękne prezentacje. Podziękowania kierujemy też do opiekunów za pracę i zaangażowanie w przygotowanie dzieci i młodzieży do występów.

Poniżej tabele z punktacją po konkursie tańca.

 

Niespodzianką dla uczestników konkursu tańca był występ jury, które zaprezentowało specjalnie przygotowany na tę okazję układ taneczny  https://www.facebook.com/GminaLimanowa/videos/288502872094919/?eid=ARD0pP67Bg5qMre0Z9Osan2Gmuu8_7zSAzhxti74t89qAQaiYOZF_zjSbVoU-RvtwwuXh0Y69U3C4J0D


GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU TAŃCA

udostępnij
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in