Limanowska Liga Futsalu – sezon zakończony

Opublikowano 08.02.2024 09:53:00 Zaktualizowano 08.02.2024 09:57:05 umlimanowa
0 394

W środę 7 lutego zakończyły się rozgrywki Limanowskiej Ligi Futsalu. Po Lidze Masters przyszedł czas na ostatnią kolejkę w prestiżowej Extralidze.

Dwa ostatnie spotkania kończące tegoroczne rozgrywki to rywalizacja w „Grupie Mistrzowskiej”. Niespodziewanie Bank Spółdzielczy w Limanowej wygrywa bardzo wysoko z Ekonomem (9:1), a 6 bramek strzela Dominik Pach, który dzięki temu został Królem Strzelców w Extralidze. Mecz ekipy Alkoboye z FB Wojtas miał niesamowitą dramaturgię. Po 5 minutach FB prowadziło z Alkoboyami już 2:0, a jakby tego było mało jeden z zawodników Alk…otrzymał czerwoną kartkę. Niewielu zgromadzonych wierzyło chyba w to, że Alkoboye jeszcze będą mieć coś do powiedzenia. Zanosiło się powoli na pierwszą od dwóch lat porażkę tej świetnej drużyny. Tak się jednak nie stało bowiem na 2min przed zakończeniem pierwszej połowy Alkoboye doprowadzają do wyrównania. Ostatnie 5 min meczu to aż 4 bramki z tym, że aż trzy były autorstwa graczy drużyny Alkoboye.

Podsumowanie rozgrywek:

Najlepsze drużyny: 1. Alkoboye , 2m.  Bank Spółdzielczy , 3m. FB Wojtas

Król strzelców : Dominik Pach – Bank Spółdzielczy (23 bramki)

Najlepszy bramkarz : Konrad Mrózek – Alkoboye

Najlepszy zawodnik MVP – Dominik Papież- Alkoboye

Puchar Fair Play – Ekonom

Drużyna Gwiazd „5 Ligi” – Konrad Mrózek (Alkoboye), Dominik Pach (Bank Spółdzielczy), Dominik Papież (Alkoboye), Jakub Hybel (Ekonom) oraz Mirosław Kordeczka (FB Wojtas).

Medale, puchary, statuetki i pamiątkowe tabla wręczał najlepszym Wiesław Sędzik – Przewodniczący Rady Miasta Limanowa.

Organizator Limanowskiej Ligi Futsalu, XII Futsalimy Elektrical Indeco – firma „Govit Sport” Witold Sochacki dziękuje Starostwu Powiatowemu w Limanowej, Urzędowi Miasta Limanowa. Podziękowania kieruje także do ekipy sędziowskiej: Jakub Piwowar, Dawid Trojan, Adrian Stajnder, Bartłomiej Sochacki, Tomasz Zawada oraz Walenty Gajewski za obsługę futsalowych zmagań na limanowskich parkietach oraz do obsługi hali sportowej w SP nr 3 w Limanowej oraz obsługi hali widowiskowo – sportowej „Ekonom”. Wielkie ukłony kieruje również dla firm „Elektrical” oraz „Indeco” za wsparcie finansowe XII Futsalimy, Mirosława Twaroga, Tomasza Sebastiańskiego oraz wszystkich grających i kibicujących.