Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Karol Sułkowski z Brązowym Medalem Mistrzostw Polski Młodzików!

Opublikowano 08.05.2017 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 09:07:44 umlimanowa
0 808

W dniach 04-07.05.2017r. w Krośnie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Był to już ostatni w tym sezonie turniej, który wyłonił najlepszego młodzika, najlepszą parę deblową oraz najlepszą drużynę. UKS Płomień Limanowa reprezentowali: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak, Karol Sułkowski oraz Julia Domiter.

Tytuł Drużynowych Mistrzów Polski wywalczyli młodzi zawodnicy Płomienia w składzie: Dawid Kosmal, Miłosz Sawczak oraz Karol Sułkowski. W grze deblowej Dawid Kosmal wraz z Miłoszem Sawczakiem stanęli na 2 stopniu podium przegrywać nieznacznie w piątym secie meczu finałowego.

Największą sensacją turnieju został niewątpliwie Karol Sułkowski, który stanął na 3 stopniu podium w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików. Karol był rozpisany z 45 numerem startowym, to znaczy ze awansował aż o 42 pozycje ! Tuż za nim na 5 miejscu uplasował się Dawid Kosmal, który mimo złego stanu zdrowia dzielnie walczył, nieznacznie przegrywając mecz ćwierćfinałowy 2-3. Miejsce w przedziale 17-24 zajął Miłosz Sawczak.

Wśród młodziczek Julia Domiter zajęła miejsce w przedziale 13-16, a w parze z Klaudią Karczmarczyk zajęła miejsce w przedziale 17-32.

Trenerzy młodych zawodników to Albert Golonka, Wojciech Kosmal oraz Miłosz Sawczak.