Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

III Turniej Łososina OPEN 2015

Opublikowano 02.09.2015 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 09:33:44 umlimanowa
0 1063

W dniach 20.07 – 31.08.2015 r. już po raz trzeci rozgrywany był wakacyjny turniej tenisa ziemnego mężczyzn pod nazwą „III Turniej Łososina OPEN 2015”. Do turnieju jak co roku zgłosiło się 16 zawodników, którzy między sobą rozlosowali przeciwników. Rozgrywki prowadzone systemem do dwóch przegranych.

Zawodnicy w porozumieniu z animatorem indywidualnie ustalali terminy rozgrywania pojedynków. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas zawodowych rozgrywek tenisa ziemnego. Mecz finałowy odbył się 28.08.2015 r. o godz. 15:00. Zgodnie z tabelą rozgrywek spotkanie o II miejsce odbyło się 31.08.2015 r. o godz. 10: 00.

Na potrzeby turnieju stworzono stronę internetową turnieju: www.lososinaopen.a3a.pl – gdzie można na bieżąco śledzić wyniki spotkań. Na tej stronie została również zamieszczona galeria zdjęć z pojedynków turniejowych z tej edycji.

W tej edycji zwyciężył Łukasz Bukowiec pokonując w finale A debiutanta Alberta Wąsowicza 2:0 w setach 6-1, 6-1. Ostatecznie Albert Wąsowicz zajął III miejsce przegrywając w finale B z Konradem Kozą.

Zawodnicy co roku prezentują coraz wyższe umiejętności tenisowe. Świadczą o tym wyniki wyrównanych spotkań. Często potrzeba było rozegrania 3 setowego spotkania, aby wyłonić zwycięzcę. Niejednokrotnie sety kończyły się po tie-breaku.

Cieszy fakt, że co roku startują debiutanci, którzy nawiązują równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W dniu 31.08.2015 r. o godz.13:00 odbyło się zakończenie turnieju połączone z wręczeniem pucharów. Puchary Burmistrza Miasta Limanowa wręczył Radny Miasta Limanowa i Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu – Mateusz Wroński, Jolanta Szyler – Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Limanowa i Maciej Bieda – Animator sportu obiektu Orlik w Limanowej przy ul. Reymonta 3.
Turniej przebiegał w atmosferze sportowej walki, a nade wszystko gry fair-play.