I przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę cz. dz. 452/3 obr 5 pod ustawienie obiektu handlowego
OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Zobacz również:
Zobacz również:
Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę terenu o powierzchni 8 m2 na okres 12 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy dzierżawy, stanowiącego własność Miasta Limanowa położonego w Limanowej przy ul. Mały Rynek w obrębie ewid. 5 m. Limanowa, będącego częścią działki ewid. 452/3 dla której urządzona jest księga wieczysta NS1L/00031661/4 prowadzona przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych- z przeznaczeniem pod budowę obiektu handlowego niezwiązanego z gruntem w sposób trwały.
Projektowany obiekt zlokalizowany będzie bezpośrednio przy wiacie przystankowej w miejscu istniejącego kiosku. Architektura obiektu handlowego podlega uzgodnieniu z Urzędem Ochrony Zabytków, Delegatura w Nowym Sączu ul. Wiśniowieckiego 127.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka ewid. 452/3 leży w liniach rozgraniczających dróg publicznych symbol- KDD w których dopuszcza się sytuowanie wiat przystankowych i kiosków na warunkach uzgodnionych z Zarządcą drogi.
Budowa obiektu może nastąpić na podstawie decyzji pozwolenia na budowę.
W obiekcie handlowym nie dopuszcza się handlu napojami alkoholowymi.
Wszystkie koszty związane z wybudowaniem obiektu i urządzeniem terenu będzie ponosił dzierżawca.
Cena wywoławcza 1 m2 miesięcznego czynszu dzierżawnego wynosi 147,60 zł brutto (słownie: sto pięćdziesiąt złotych 00/100). Cena wywoławcza czynszu dzierżawnego zawiera doliczony podatek VAT w wysokości ustawowej 23%.
Przetarg odbędzie się w dniu 14 lipca 2017 roku o godzinie 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ulicy Jana Pawła II 9, sala nr 18.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 1500,00 zł w terminie do dnia 10 lipca 2017 roku.
Wadium należy wpłacać w formie przelewu na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej nr 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 10 lipca 2017 roku, wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne. Osoby reprezentujące osoby fizyczne lub prawne powinny posiadać stosowne pełnomocnictwa udzielone na piśmie. Brak pełnomocnictwa eliminuje reprezentanta z udziału w licytacji.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra od zawarcia umowy dzierżawy terenu.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet opłaty miesięcznego czynszu dzierżawnego.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone w terminie do trzech dni od dnia przetargu.
Czynsz dzierżawny wnoszony będzie do ostatniego dnia kończącego dany miesiąc, a aktualizowany będzie raz w roku o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku poprzedniego.
Termin spisania umowy dzierżawy zostanie ustalony do 14 dnia od daty rozstrzygnięcia przetargu. Z projektem dzierżawy można zapoznać się w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego, Nieruchomości i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Limanowa.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 18 3372054 wew. 164, 165.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Może Cię zaciekawić
Odeszli w ostatnich dniach...
2 września 2026 r. śp. Zofia Zapała, 78 lat (Olszówka) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. ...
Czytaj więcejDrastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
W okresie od początku stycznia do początku września na małopolskich drogach doszło do 211 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku 194 ...
Czytaj więcejMotocyklista trafił do szpitala
Dzisiaj (3 września) kwadrans po godzinie 15:00 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Laskowa. Jak udało nam się usta...
Czytaj więcejRzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Odeszli w ostatnich dniach...
-
Drastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
-
Motocyklista trafił do szpitala
- Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
- Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym



Komentarze (0)