Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech

Edyta Baluta mistrzynią Polski!

Opublikowano 04.06.2012 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 10:10:08 umlimanowa
0 2232

W dniach 01-02.06.2012r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski w sprinterskim i średniodystansowym biegu na orientację. Znakomicie, wręcz rewelacyjnie spisała się w nich reprezentantka klubu „Patria” Młynne Edyta Baluta zdobywając dwa medale, w tym ten najcenniejszy „złoty”.

Ale po kolei.
Piątek 1 czerwca 2012 – bieg sprinterski
Bieg ten rozegrany został na przepięknych terenach toru regatowego „Malta”. To był bieg marzeń w wykonaniu Edyty Baluta.  Z punktu na punkt zwiększała swoją przewagę aż ostatecznie na mecie okazało się , że wygrała w sprincie aż o 58 sek. To był nokaut! Po dwóch latach Edyta ponownie została Mistrzynią Polski!

Sobota 2 czerwca 2012 – bieg średniodystansowy
Bieg ten odbył się ok 20 km na północ od Poznania w miejscowości Czerwonak. Po pasjonującej walce Edyta zdobyła  swój drugi medal Mistrzostw Polski – tym razem brązowy.