Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Drużynowy Brązowy Medal Mistrzostw Świata Nordic Walking Ewarda Muchy!

Opublikowano 26.05.2014 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 09:48:55 umlimanowa
0 975

Na obywających się w dniu 24.05.2014 r. w niemieckim bawarskim mieście Roding Mistrzostwach Światach w Nordic Walking - Edward Mucha (junior) zdobył Drużynowy Brązowy Medal Mistrzostw Świata! Zawodnicy rywalizowali na dystansie 21 km.

Zawody były bardzo wymagające nie tylko ze względu na dystans czy liczbę startujących zawodników (ponad 300 z kilkunastu krajów), ale również na bardzo rygorystycznie pilnowane przez sędziów zasady Nordic Walking. Jak relacjonował 'edek' Mucha ... ' Sędziowie byli rozstawieni niemal co 100m na całej długości trasy i zwracali uwagę na takie szczegóły jak ruchy ręką, na dynamikę ich wykonywania, na mecie dowiedziałem się że zdyskwalifikowano ponad 30 zawodników w tym kilku Mistrzów Świata i Europy ... ' . Jeśli chodzi o indywidualny występ to reprezentujący również Urząd Miasta Limanowa Edward Mucha zajął wysokie 24 miejsce (czas: 2:22:43), przegrywając walkę o trzecie miejsce na podium w swojej kategorii M-60 z reprezentantem gospodarzy tylko o 10 sekund! Co nie udało się indywidualnie, to zostało zrekompensowane w drużynie, w skład której obok naszego zawodnika wchodzili: Leszek Puszkiel z Zielonej Góry, Stępień Arkadiusz z Złotoryi, Krych Włodzimierz z Torunia, Drapikowski Marek z Legnicy. Drużyna ta reprezentująca nasz kraj, skupiająca tych wyżej wymienionch zawodników bez podziału na kategorie wiekowe, zdobyła Brązowy Medal Mistrzostw Świata.