Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Drugie zwycięstwo UKS Płomień

Opublikowano 25.10.2011 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 10:14:24 umlimanowa
0 3432

UKS "Płomień" odniosł w tym sezonie drugie zwycięstwo. Tym razem podopieczne Kamila Króla pokonały na wyjeździe KS "Dwójkę" Kraków.

Początek pierwszego seta nie zapowiadał zwycięstwa w trzech odsłonach. Seria zepsutej zagrywki spowodowała że po kilkunastu minutach gry Płomień przegrywał 10:17. Jednak od tego momentu, po wejściu na boisko Doroty Dziedzic dziewczyny przebudziły się, poprawiły również zagrywkę co od razu odbiło się na wyniku. Systematycznie odrabiały straty, az do stanu po 23. Wiadomo było, że tego seta już nie oddadzą i po chwili schodziły z parkiety prowadząc w spotkaniu 1:0.

Drugi set to konsekwentna gra od samego początku i kontrolowanie wyniku. Prowadzenie Płomienia oscylowało w granicach twóch, trzech punktów. Przede wszystkim dobra gra blokiem. W ataku również świetnie spisywały się Zuzanna Majeran oraz Aśka Wyrwa. Dużo spokoju do gry wniosła Dorota Dziedzic.

Trzeci set to od samego początku prowadzenie Płomienia oraz systematycznie powiększane przewagi. Pod koniec seta jednak Płomień stracił kilka punktów z rzędu. Głównie problemy w przyjęciu spowodowały, że prowadzilismy juz tylko 19:18. Jednak i tym razem końcówka należało do Płomienia, który ostatecznie wygrywa trzeciego seta 25:21 i cały mecz 3:0.

Cieszymy się ze zwycięstwa. Dwójka Kraków to bardzo solidna drużyna, która z pewnością namiesza jeszcze w ligowej tabeli i do końca będzie się liczyła w walce o awans. Klub z Krakowa boryka się jednak z problemami lokalowymi. Miejmy nadzieje, że dziewczyny niedługo zaczną trenować w warukach na jakie zasługują bo jeden trening w tygodniu musi odbić się w przyszłości na wynikach. Nas tymczasem cieszy postawa naszych zawodniczek w pierwszym secie, w którym to pokazały ambicje i charakter, niepoddając się przeciwnikowi do samego końca. Takie zwycięstwa na pewno nas wzmocnią. Już niedługo kolejne trudne spotkanie, w którym również będzie trzeba wspiąc się na wyżyny swoich umiejętności. Już teraz zapraszamy na mecz z Sandecją Nowy Sącz, sobota (29.10.2011 r.) godzina 16.00 do hali ZSS nr 3.

Zdaniem trenera: "Na początku popełniliśmy dużo własnych błędów głównie w zagrywce, ale w połowie seta dziewczyny zabrały się za prace i wykonywanie założeń taktycznych ustalonych przed meczem co pozwoliło nam wyjść z "dołka" i zakończyć set zwycięsko. Kolejne partie były już przepracowane sumiennie i końcowy wynik meczu może cieszyć tym bardziej, że przywozimy 3 punkty bez straty seta z bardzo ciężkiego terenu. Dwójka Kraków jest dobrym zespołem, a przede wszystkim bardzo ambitnym dlatego musiałem trzymać rękę na pulsie przez całe spotkanie ponieważ chwila rozluźnienia i mecz mógł nie wyglądać po naszej myśli".

Płomień zagrał w składzie: Joanna Wyrwa, Ewelina Florek, Karolina Wyczółkowska, Zuzanna Majeran, Katarzyna Niedośpiał, Dorota Dziedzic, Monika Tajduś, Aneta Adamczyk.

Spotkanie prowadzili: B. Ferenc, R. Pancerz oraz M. Kulig