17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Opublikowano 09.03.2022 08:15:00 Zaktualizowano 09.03.2022 08:19:56 umlimanowa
0 791

5 marca w Dukli odbyły się pierwsze w nowym roku ważne zawody – Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 250 zawodników, z 35 klubów, z województw Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa reprezentowało ośmioro zawodników, którzy wywalczyli łącznie 9 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 6 brązowych.

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa reprezentowali: Milena Sukiennik, Nikola Kądziołka, Natalia Jonik, Arkadiusz Kądziołka, Dawid Jonik, Jakub Kądziołka, Jakub Sowa i Tomasz Iwański. Zawodnikom oprócz trenera towarzyszyli i kibicowali ojcowie zawodników – Grzegorz Kądziołka i Sylwester Kądziołka oraz jeden z najmłodszych trenujących

członków klubu – Maciej Kądziołka.

Podopieczni Sensei Arkadiusza Sukiennika zaprezentowali w Dukli naprawdę wyskoki poziom umiejętności, a co chyba najważniejsze wielkiego ducha walki. Złote medale w świetnym stylu wywalczyli: Jakub Sowa (kumite juniorów -75 kg) i Arkadiusz Kądziołka (kumite juniorów ml. -60 kg). Srebrny medal i to w pięknym stylu wywalczyła Milena Sukiennik (kumite juniorek -60 kg). Brązowe krążki przypadły w udziale: Jakubowi Kądziołka (kumite senior -70 kg), Jakubowi Sowa (kata juniorów), Milenie Sukiennik (kata juniorek), Nikoli Kądziołka (kumite juniorek -55 kg), Dawidowi Jonik (kumite juniorów +75 kg), Tomaszowi Irańskiemu (kumite juniorów -70 kg).

Postawa i wywalczone medale przełożyły się na to, że ARS Limanowa – JONIEC Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Jak powiedział trener naszych zawodników „wielkie brawa należą się wszystkim limanowskim zawodnikom, bo cała ósemka pokazała w Dukli nie tylko wysokie umiejętności, ale prawdziwego ducha Kyokushin. Szczególnie cieszy postawa Mileny Sukiennik, w której chyba wreszcie nastąpił swego rodzaju przełom, wreszcie uwierzyła w swoje możliwości oraz umiejętności i w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal w kumite i brązowy w kata. Podobnie cieszy postawa Jakuba Sowa, który w bardzo męskim stylu wywalczył złoto w kumite i brąz w kata. Potwierdził swoje umiejętności i klasę. Świetnie zaprezentował się Arkadiusz Kądziołka w bezdyskusyjny sposób wyeliminował swoich konkurentów, zdobywając złoto. Dobrze zaprezentował się Jakub Kądziołka, dla którego zawody w Dukli byłe dopiero drugim startem w kategorii senior.”

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuje firmom „JONIEC”, PDM LIMDROG i PAK-FOL za okazane wsparcie i pomoc oraz Grzegorzowi Kądziołka i Sylwestrowi Kądziołka, którzy zapewnili zawodnikom transport na zawody.