Środa, 01 maja Józef, Jeremiasz, Aniela, Filip, Lubomir, Ramona

Zwycięski remis Unii w Limanowej

Opublikowano 27.05.2012 17:05:00 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:09
4 11891

Unia Tarnów remisując w Limanowej przypieczętowała swój awans do II ligi. Po zakończeniu spotkania goście świętowali swój sukces. Limanovii w dwóch ostatnich kolejkach obecnego sezonu pozostała walka o drugie miejsce.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – UNIA TARNÓW 0-0

Sędziował Dawid Pająk (Wadowice). Żółta kartka: Skiba. Widzów 600.

LIMANOVIA: Sotnicki – Słaby, Garzeł, Kulewicz, Podstolak – Prokop, Skiba, Kępa (82 Ślazyk), Basta – Kiwacki (77 Fałowski), Mężyk.

UNIA: Libera – Witek, Kazik, Furmański, Węgrzyn – Radliński, Kostecki, Ślęzak (64 Szczerba), Matras – Popiela (88 Adamski), Sojda (77 Wilk).

Przebieg I połowy:

3 minuta – bardzo dobra sytuacja dla gospodarzy. Z ostrego kąta z 5 metrów uderzał Kiwacki, ale bramkarz Unii zdołał obronić jego strzał.

14 minuta – po dośrodkowaniu Podstolaka zamieszaniu w polu karnym gości. Obrońcy Unii w ostatniej chwili wybijają piłką na aut.

15 minuta – kolejna szybka akcja Limanovii. Tym razem obrońca gości ofiarnym wślizgiem przerywa akcję Skiby.

26 minuta – duże zamieszanie w polu karnym gości. Na murawę upadł Kiwacki, ale sędzia uznał, że zawodnik Unii Tarnów w tej sytuacji nie faulował.

28 minuta – uderzenie Kiwackiego z dystansu poszybowało nad poprzeczką.

43 minuta – szansę na gola miał Mężyk, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Libera.

Unia nie potrafiła stworzyć w pierwszej połowie groźnej sytuacji pod bramką Limanovii. Na trybunach głośny doping kibiców obu drużyn.

Przebieg II połowy:

45 – 50 minuta – lepiej drugą połwę rozpoczęła Unia Tarnów, która odiągnęła lekką przewagę.

61 minuta – przed szansą Unia, ale strzał Sojdy bardzo słaby i Sotnicki bez problemów interweniuje.

65-75 minuta – gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

77 minuta – w polu karnym Limanovii upadł Matras, ale sędzia uznał, że nie było faulu w tej sytuacji.

85 minuta – dobra okazja Mężyka, ale napastnik Limanovii faulował zawodnika gości.

W końcówce spotkania Unia częściej utrzymywała się przy piłce i utrzymała krzystny rezultat.