Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Znakomite wyniki na pływalni

Opublikowano 29.11.2012 07:16:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:33 jaca
1 3031

Pływanie. Zawodnicy K.S. Limanowa-Swim zaliczyli udane starty w Oświęcimiu podczas Grand Prix Małopolski.

W minioną sobotę podczas GPM w Oświęcimiu Wioletta Orczykowska okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej 15-latków. Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe i zdobywali niezbędne doświadczenie podczas rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z małopolski. Zawodnicy dzięki współpracy z MOS.PL mają możliwość uczestniczyć bezpłatnie w zajęciach dwa razy w tygodniu.

Dzień później dobrą pasę rozpoczęli najmłodsi zawodnicy K.S Limanowa-Swim zdobywając 4 złote medale i jeden brązowy. Dwukrotnie zwyciężyła  Katarzyna Pilawska i Julia Mruk. Do zdobyczy zawodniczek  K.S. Limanowa-Swim brązowy medal dołożył Kacper Sewielski.

Następnie na dwa razy dłuższym dystansie (50m) wystartowali starsi zawodnicy. Paulina Widomska dwukrotnie stanęła na podium zdobywając srebrne medale, taki sam rezultat lecz w innej kategorii wiekowej uzyskała Natalia Orczykowska. Brązowy medal zdobył Piotr Więcek. Dwie zawodniczki Limanowa-Swim zajęły pechowe czwarte miejsca (Natalia Tokarczyk i Justyna Zborowska).

Okrasą zawodów była rywalizacja w sztafecie mix 10x25m delfinem. W sztafetach startowali zarówno zawodnicy jak i trenerzy. Klub Sportowy Limanowa-Swim wywalczył w sztafecie trzecie miejsce. W ogólnej klasyfikacji drużynowej na 23 startujące kluby, K.S. Limanowa-swim zajął 3 miejsce.