Piątek, 21 września
Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

Znakomita seria Roberta Farona

14.09.2018 09:32:00 JACA 0 436

W Lidze Biegów Górskich nadal na prowadzeniu utrzymuje się Robert Faron z Zalesia (reprezentuje grupę Salco Garmin Team), który dzięki fenomenalnej końcówce przybiegł do mety Biegu 7 Dolin na 4 pozycji.

Dzięki temu może poszczycić się fenomenalną serią wyników z ostatnich tygodni: 18 sierpnia zwycięstwo w Tatra Fest (61km), 31 sierpnia zwycięstwo w UltraJanosik Legenda (110 km) a potem wspomniane 4 miejsce w Biegu 7 Dolin – wydaje się że takiego wyczynu długo nikt nie poprawi.

 

Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt   

2.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.670 pkt 

3.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

4.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

5.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

6.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

7.(5) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

8.(..) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.250 pkt

9.(8) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

10.(13) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

———————————————————————————————————————

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(34) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt

2.(84) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt

3.(99) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

 

Seniorki I (K20-29):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

2.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

3.(10) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

 

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt

2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.670 pkt

3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

 

Masters (K40-49):

1.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt

2.(14) Iwona Flaga (Kraków) – 1.040 pkt

3.(29) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 700 pkt

 

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

2.(20) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 836 pkt

3.(61) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 421 pkt

 

Weteranki II (K60+):

1.(147) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 275 pkt

2.(256) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 186 pkt

3.(391) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

 

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt

2.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 735 pkt

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt

 

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 700 pkt

2.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt

3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

 

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt

2.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt

3.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 670 pkt

 

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt

2.(10) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt

3.(23) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt

 

Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt 

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.960 pkt

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt

4.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

5.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.210 pkt

6.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.130 pkt

7.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.125 pkt

8.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

9.(7) Radosław Boniec (Żary) – 1.115 pkt

10.(10) Piotr Gutt (Poronin) – 1.045 pkt

 

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.125 pkt

2.(31) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt

3.(77) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

 

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.960 pkt

2.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.130 pkt

3.(8) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

 

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt

2.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.210 pkt

3.(11) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 1.040 pkt

 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt

2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

3.(15) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 900 pkt

 

Weterani I (M50-59):

1.(61) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 520 pkt

2.(65) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 496 pkt

3.(69) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 484 pkt

 

Weterani II (M60+)

1.(24) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 790 pkt

2.(120) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 354 pkt

3.(226) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane) – 231 pkt

 

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt

2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt

3.(12-13) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

 

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt

2.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt

3.(31)  Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 390 pkt

 

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 760 pkt

3.(29) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

 

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

 

Źródło: biegigorskie.pl (Magdalena Chełmicka)

udostępnij
Komentarze (0)
Komentarze
Nowe
Popularne
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in