Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Złoto i brąz na mistrzostwach Polski

Opublikowano 04.11.2014 08:21:36 Zaktualizowano 04.09.2018 14:10:58 jaca
2 2390

Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla zawodników Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark. Na VI Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim zdobyli dwa medale.

W rywalizacji udział wzięło 105 zawodników z 19 klubów. Ludowy Klub Sportowy Taekwondo w Tymbarku reprezentowała pięcioosobowa drużyna w składzie: Krzysztof Górski – trener i kierownik drużyny, Gabriela Klimek, Izabela Klimek, Jakub Klimek i Piotr Kotlarz. Drużyna z Tymbarku zdobyła 2 medale: złoto Gabriela Klimek i Jakub Klimek w kategorii junior, konkurencja poomsae synchroniczne – pary mieszane, natomiast brąz zdobył Krzysztof Górski. Iza Klimek ostatecznie zajęła 5 miejsce.

W uroczystym otwarciu tegorocznej edycji mistrzostw wziął udział minister sportu i turystyki Biernat. Polityk wykonał nawet tzw. test kyokpa, polegający na rozbiciu sosnowej deski uderzeniem dłoni. Sędzią głównym był Pan Cheol In Kang. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach poomsae indywidualnie i w parach, w kilku kategoriach wiekowych. Szef Łowickiej Akademii Sportu – Kamil Sobol podsumował tegoroczne mistrzostwa, podkreślając, że ich poziom z roku na rok się podnosi.