Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Złote Ciupagi dla łuczników

Opublikowano 09.10.2018 07:02:00 Zaktualizowano 09.10.2018 07:04:05 jaca
0 906

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy klubu łuczniczego Błękit Gruszowiec podczas prestiżowych zawodów. W Turnieju o Złotą Ciupagę Górską zdobyli dwa pierwsze miejsca. Również z Mistrzostw Polski Młodzików przywieźli medal.

XXXI Międzynarodowy Turniej Łuczniczy odbył się w Żywcu. Dzięki temu najlepsi młodzi łucznicy w kraju mogli również spróbować swoich sił w rywalizacji z zagranicznymi łucznikami. Nie przeszkodziło to zawodnikom Błękitu Gruszowiec w osiągnięciu sukcesu.

Wśród juniorów młodszych startowało 76 zawodników i zawodniczek. Dwukrotnie po zaciętej walce stanęli  na najwyższym podium. W rywalizacji indywidualnej juniorów młodszych zwycięstwo odniósł Paweł Ceklarz. W półfinałowej rywalizacji okazał się lepszy od zawodnika z Rumunii. W finale pokonał Michała Rytlewskiego z Gdańska, dwukrotnego złotego medalistę niedawnej olimpiady młodzieży.

Indywidualnie w klasyfikacji juniorów młodszych medalu nie wywalczył natomiast drugi zawodnik Błękitu Marek Trzópek. Dalsze miejsce osłodził sobie znakomitym występem w konkurencji mieszanej (drużyna: dziewczyna i chłopak). Po złoty medal sięgnęła drużyna Błękitu: Dominika Czyrnek i Marek Trzópek. Nie należeli do grona faworytów dlatego ich mistrzowski tytuł był sporą niespodzianką. W finale pokonali faworyzowanych zawodników z Rumunii 5:1. W drodze do finału pokonali drużynę z Jarosławia i z Żywca (po 6:2). W trakcie trzydniowych zmagań każdy zawodnik oddał ponad 200 strzałów do tarcz z odległości 60 metrów.

Również w Żywcu odbyły się Mistrzostwach Polski młodzików w łucznictwie. Zawody rozegrano w kategoriach młodzik młodszy i młodzik, a łącznie w rywalizacji uczestniczyło 221 młodych adeptów łucznictwa. W kategorii chłopców srebrny medal zdobył wspomniany już Marek Trzópek.