Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Zimny prysznic w Tymbarku. Smutna inauguracja sezonu.

Opublikowano 13.08.2012 11:03:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:26
2 3107

IV LIGA: Niestety nie powiodło się drużynom z naszego regionu w I kolejce nowego sezonu. Duże rozczarowanie w Tymbarku, gdzie mający duże ambicje gospodarze, niespodziewanie przegrali z Heleną Nowy Sącz aż 1-4. W wyjazdowym pojedynku z beniaminkiem nie poradził sobie również Orkan Szczyrzyc

Helena Nowy Sącz wspólnie z KS Zakopane (którego trenuje Marian Tajduś) została liderem IV ligi (gr. Małoplska - wschód).

KS TYMBARK - HELENA NOWY SĄCZ 1 : 4 (1-3)

0:1 Maciaszek 4, 0:2 Nieć 20 karny, 0:3 Nieć 42, 1:3 Piwowarczyk 44, 1:4 Maciaszek 75.

Żółte kartki: K. Kurczab - Dudek, Słowik. Czerwona kartka: Zawada (20, za faul w polu karnym). Widzów 100.

Tymbark: Zawada - Bukowiec (46 Wojtasiński), Ryś, S. Boczoń, Olejarz - Piwowarczyk, Koza (50 Majeran), Sułkowski, K. Kurczab - Naściszewski (20 Łazarczyk), Poczkajski.

Na przebieg meczu duży wpływ miały dwie szybkie strzelone bramki przez gości. Zwłaszcza bolesna była sytuacja z 20 minuty. Sędzia uznał, iż bramkarz miejscowych sfaulował w polu karnym Fritza, za co KS Tymbark poniósł podwójną karę. Czerwoną kartkę ujrzał Zawada, a po chwili rzut karny wykorzystał Nieć. Tymbarczanie próbowali odrobić straty, ale w 43 minucie otrzymali kolejny cios.  Po upływie 60 sekund gospodarzom wreszcie udało się znaleźć sposób na bezbłędnie dotąd interweniującego Bieńka. Janas zbyt krótko wybił piłkę, a Piwowarczyk z 12 m posłał ją w długi róg. Po zmianie stron gospodarze przeważali, ale mieli duże trudności w zagrożeniu bramce rywala. Natomiast w 75 minucie Helena przeprowadził skuteczną kontrę i przypieczętowała swoje wysokie zwycięstwo.

Poroniec Poronin - Orkan Szczyrzyc 3:1 (1:1)

1:0 Drobny 20, 1:1 Dutka 27, 2:1 Drobny 53, 3:1 Zasadni 56.

Żółta kartka: Wrona. Widzów 150.

Orkan: Piwowarczyk - Piechówka, Barzyk, Łabędź, Wyroba - Rusin, Tabor (75 Gargas), Cyganek, Wrona - Limanówka (46 Koza), Dutka.

Beniaminek z Poronina ma w tym sezonie duże aspiracje i w spotkaniu z Orkanem je potwierdził. Gospodarze objęli prowadzenie w 20 min. Po prostopadłym podaniu od Drąga Drobny wyszedł na pozycję, chciał jeszcze dogrywać do partnera, ale piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Orkana zaskoczyła interweniującego Piwowarczyka. W 27 minucie po zagraniu w pole karne z rzutu wolnego Dutka przyjął piłkę i uderzyć nie do obrony.

Poroniec wygraną zapewnił sobie na początku drugiej połowy. Gole dla gospodarzy zdobyli byli piłkarze Orkana Szczyrzyc.