Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Zeszli z boiska w trakcie rzutów karnych. Skandal w Pucharze Polski.

Opublikowano 10.11.2022 07:54:00 Zaktualizowano 11.11.2022 09:04:41 top
0 2437

Sandecja Nowy Sącz walczyła wczoraj o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. W podstawowym składzie ostatniej drużyny w tabeli I ligi pojawił się wychowanek Harnasia Tymbark Krzysztof Toporkiewicz. Do wyłonienia zwycięzcy w konfrontacji z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław potrzebna była seria rzutów karnych. Nie została jednak dokończona, bo w trakcie trzeciej serii Sandecja zeszła z boiska. Powodem miały być rasistowskie okrzyki kibiców Śląska pod adresem Senegalczyka występującego w barwach Sandecji.

Pod względem sportowym mecz rozegrany w Niepołomicach był emocjonującym widowiskiem, a sądeczanie mogli sprawić wielką niespodziankę. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Krzysztof Toporkiewicz na boisku przebywał do 74 minuty. W dogrywce Śląsk objął prowadzenie w 117 minucie. Sandecja wyrównała w doliczonym czasie gry.

Rzuty karne zostały przerwane w trzeciej serii. Śląsk wykorzystał obie jedenastki, a sądeczanie tylko jedną, przy dwóch niecelnych strzałach. Sandecja zeszła z boiska po tym jak kapitan zespołu Dawid Szufryn zwrócił uwagę sędziemu, że pod adresem Maissa Falla (wcześniej ego strzał trafił w słupek) kibice Śląska krzyczeli rasistowskie wyzwiska. Arbiter ukarał Szufryna żółtą kartką, co dodatkowo wzburzyło Sandecją. Podjęli decyzję o opuszczeniu murawy na znak protestu, rzutu karne nie zostały dokończone. Całą sprawą zajmie się teraz Polski Związek Piłki Nożnej.