Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Zawisza rywalem AKS-u

Opublikowano 11.02.2024 22:42:00 Zaktualizowano 11.02.2024 22:45:29 jaca
0 1196

AKS Ujanowice (liga okręgowa, limanowsko-podhalańska) w meczu sparingowym zmierzył się 6 zespołem Ligi okręgowej Nowy Sącz Gorlice - GKS Zawisza.

Drużyna z Ujanowic przegrała 2:4. Bramki dla AKS-u zdobywali: Patryk Gołąb i Kamil Lizoń.

Skład: Marcin Gwiżdż - Stanisław Pasionek, Kamil Lizoń, Albert Stach, Rafał Gwiżdż, Radosław Pławecki, Karol Śmiałek, Patryk Gołąb, Filip Krzyżak, Łukasz Bukowiec, Piotr Janisz, Piotr Liptak, Krzysztof Stach, Jakub Stach, Sebastian Oleksy, Kamil Gawron.

Relacja ze strony AKS Ujanowice (Facebook):

Mecz zaczął się dla nas najgorzej jak tylko mógł bo w jednej z pierwszych akcji kontuzji kolana doznał Radek Pławecki a w kolejnych minutach nie było lepiej. Pierwsza połowa to niewiele sytuacji pod bramkami ale i tak schodziliśmy na przerwę przegrywając 0:2. Rozpoczęło się od prezentu dla rywali gdy Marcin Gwiżdż stracił piłkę na rzecz napastnika Zawiszy i ten trafił do pustej bramki. Mogliśmy szybko odpowiedzieć ale partnerzy nie zamknęli dobrej akcji ze skrzydła Piotrka Liptaka a po akcji w polu karnym Patryka Gołębia piłka obiła tylko poprzeczkę. A tak to rywale trafili po raz drugi po przepięknym strzale z dystansu przy którym nasz bramkarz nie miał szans.
Po przerwie szybko strzelamy kontaktowego gola, tym razem Patryk Gołąb już się nie myli i wykorzystuje szybkie rozegranie Kamila Lizonia z wolnego. Jednak znów daje o sobie znać niefrasobliwość i rywale trafiają na 3:1 gdy dajemy im wyprowadzić akcję w momencie gdy my mamy rzut wolny na połowie rywali. Niezłą okazję miał aktywny w tym meczu Patryk Gołąb lecz kolejny gol kontaktowy pada dopiero po rzucie karnym wykonanym pewnie przez Kamila Lizonia. Niestety w końcówce rywale stawiają kropkę nad "i" trafiając po raz czwarty do naszej siatki i mecz kończy się naszą porażką 2:4.
Wiedzieliśmy że po piątkowym ciężkim treningu nie będzie to łatwy mecz ale sami sobie go utrudniliśmy prezentując rywalom bramki.