Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Zalesianka „wyrwała” punkt czołowej drużynie

Opublikowano 11.09.2016 07:34:56 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:05 jaca
3 2937

V LIGA („OKRĘGÓWKA”, NOWY SĄCZ): Zalesianka przed tygodniem wysoko pokonała rezerwy Sandecji Nowy Sącz (5-0). Wczoraj stoczyła wyrównany pojedynek na boisku innej czołowej drużyny, LKS Szaflary.

LKS SZAFLARY – ZALESIANKA ZALESIE 1 : 1 (1 : 1)

1:0 gol dla gospodarzy w 19 minucie, 1:1 Augustyn 41.

Zalesianka: Ryż – A. Ubik, Gancarczyk, Sukiennik, R. Ubik – K. Opoka, P. Opoka, Franczyk, Augustyn – Koszut, Piaskowy.

Zalesianka rozegrała kolejny dobry mecz i wywalczyła na trudnym terenie jeden punkt. Goście zaczęli od ataków i już w 2 minucie mogli prowadzić, jednak bramkarz gospodarzy z trudem obronił groźne uderzenie Augustyna. Jednak w 19 minucie to miejscowa drużyna wyszła na prowadzenie, po składnej zespołowej akcji. Chwilę później znakomitej okazji na wyrównanie nie wykorzystał ponownie Augustyn. Zawodnik beniaminka z Zalesia tuż przed przerwą był już bezbłędny, po błędzie obrońców podhalańskiej drużyny posłał piłkę do siatki z bliskiej odległości. Kilkadziesiąt sekund później okazję na gola zmarnował Koszut. Po zmianie stron najlepszą szansę na objęcia prowadzenia dla Zalesianki miał A. Ubik, ale zabrakło mu skuteczności. Swoje okazje na zwycięską bramkę mieli także gospodarze. M.in. w 83 minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał F. Kamiński (znakomita interwencja bramkarza gości).