Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Limblach zaczął rozgrywki od zwycięstwa!

Opublikowano 18.10.2019 07:10:00 Zaktualizowano 18.10.2019 07:12:48 jaca
2 2445

III liga koszykówki mężczyzn. W pierwszym meczu nowego sezonu Limblach wysoko pokonał drużynę z Nowego Sącz.

STK NOWY SĄCZ - MKS LIMBLACH LIMANOWA 52:86 (17:17,10:27,11:22,14:20)

Limblach:  Peciak 26 (1x3), Rykała 20 (4x3), Grzybek 9 (1x3), Kindlik 7 (1x3), Kwandrans 6 – Twaróg 8, W. Hasior 5 (1x3), Frączek 4, Augustyniak 4, M. Hasior 2

Na pierwszy mecz rozgrywek III ligi koszykówki drużyna Limblachu jechała w roli faworyta. Gospodarze z Nowego Sącza po raz pierwszy od wielu lat zgłosili zespół do rozgrywek ligowych, w związku z czym należało się spodziewać, że wzmocniony nieobecnym w tamtym sezonie Peciakiem (powrót po kontuzji) Limblach powinien gładko sobie poradzić. O sile drużyny przeciwnej stanowili byli gracze Limblachu: Maksymilian Sławecki oraz bracia Marcin i Adam Strzelec. W drużynie gości nie mógł zagrać Olczyk, Duda i Jasica.

Pierwszą kwartę dobrze rozpoczął Adam Strzelec (3 i 2), ze strony gości Peciak (8) i Grzybek (4). Pod konie kwarty zarysowała się niewielka przewaga MKSu, jednak w ostatnich sekundach rzutem za 3 doprowadził do remisu (17-17) Marcin Strzelec.

W drugiej zawodnicy z Limanowej przestali obwąchiwać się z przeciwnikiem, zwarli szyki w obronie i zaczęli trafiać. Rozkręcił się zwłaszcza Rykała, który w pierwszej kwarcie chyba chciał zedrzeć farbę z obręczy niemiłosiernie pudłując (0/6 za 3). Zdobył 11 punktów (w tym 3x3). Peciak dołożył 7 punktów i na przerwę limanowianie schodzili w z 17 punktową przewagą (44:27).

Początek drugiej połowy należał do Twaroga (5). Limblach ciągle zwiększał przewagę wykorzystując zmęczenie liderów STK. Trener Kwadrans zaczął rotować składem, co kontynuował również w IV kwarcie, dając pograć wszystkim rezerwowym.

Ostatnia część meczu to stosunkowo wyrównana walka między rezerwowymi obu drużyn.

Koszykarze z Limanowej byli zdecydowanie lepszym zespołem, z bardziej wartościową ławką rezerwowych. Przeważali w doświadczeniem, wiekiem, wzrostem i kilogramami. Młodzi zawodnicy z Nowego Sącza byli bardziej ruchliwi, jednak nie mogło to zagrozić wynikowi. Obrona Limblachu również skutecznie ograniczyła zdobycze punktowe trzech doświadczonych sądeczan. Tylko Sławecki osiągnął dwucyfrową zdobycz (10). Drużyna limanowska po intensywnym okresie przygotowawczym dopiero odzyskuje świeżość i skuteczność.

W drużynie MKSu jak zwykle wyróżnił się Peciak, Rykała, Kindlik, Twaróg, Grzybek i Kwandrans. Szczególnie w obronie tych 3 ostatnich ustawiło ciężkie zasieki na sarżujących sądeczan, blokując widowiskowo ich rzuty i izolując od tablic. Kindlik znakomicie rozgrywał notując 14 asyst, wymyślając coraz to bardziej widowiskowe podania.

Kolejny mecz MKS Limblach Limanowa zagra w niedzielę, 27.10.2019 r, z UKS Wieliczka, który wygrał w pierwszej kolejce z mocną drużyną MKS Skawa Wadowice. Zapraszamy do hali przy ulicy Jordana 3 na godzinę 16:00.