2 3192

Pojedynek derbowy: emocje, osiem goli i fatalne sędziowanie.

VI liga:
Sokół Słopnice – Dobrzanka Dobra 3-5 (2-3)

1-0 Zawada 2, 2-0 Postrożny 15 (karny), 2-1 W. Dziadoń 30, 2-2 K. Dziadoń 36, 2-3 W. Dziadoń 42, 2-4 Gąsior 63, 3-4 A. Marcisz 85, 3-5 D. Palkij 87

Żółte kartki: Postrożny, Wójcik - D. Palkij. Widzów 150.

Sokół: Matras – Michałka, A.Ubik, M. Sejmej, Zawada – Więcek (75 M. Marcisz), P. Grucel, Szewczyk, Wójcik – Postrożny, Marcisz.

Dobrzanka: Kawula – Joniec (60 Janas), Smoleń, P. Podgórni, Blicharski – W. Dziadoń, K. Dziadoń, Gąsior – D. Palkij, G. Palkij (75 Lach), Kuchta.

Formalnym gospodarzem był Sokół, ale mecz rozegrano w Dobrej (w Słopnicach trwa remont boiska). Słopniczanie ponownie udanie rozpoczęli spotkanie, a mimo to przegrali (kilka dni temu do przerwy prowadzili z Korzenną 3-0, ale w drugiej połowie dali sobie strzelić 4 gole i komplet punktów zdobyli rywale). Ze względu na kłopoty kadrowe w bramce Sokoła zagrał najskuteczniejszy piłkarz zespołu Artur Matras. Porażka bardzo komplikuje sytuację podopiecznych Andrzeja Zalewskiego, którzy są o krok od spadku do A klasy. Warty odnotowania jest debiut w Dobrzance 16-letniego Damiana Lacha. Po meczu obie strony podkreślały bardzo słabe sędziowanie. – Szczerze mówiąc to trudno wytłumaczyć dlaczego sędzia w pierwszej połowie odgwizdał na naszą korzyść karnego – powiedział Andrzej Zalewski, trener Sokoła. – W wielu innych sytuacjach podejmował bardzo dziwne decyzje.

Dobrzankę najbardziej dziwi niska pozycja rywala w tabeli. – Graliśmy z solidnym zespołem – przyznał trener Dobrzanki, Jarosław Kordeczka. – Szkoda, że Sokół może się nie utrzymać, bo rywalizacja z taką drużyną to czysta przyjemność. Nasze mecze zawsze były emocjonujące, wyrównane i stały na niezłym poziomie.