Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Wyrównany mecz KS Tymbark z liderem rozgrywek

Opublikowano 28.05.2016 20:01:53 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:27 jaca
2 3718

IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD: KS Tymbark walczył dzisiaj na wyjeździe z liderem rozgrywek, BKS Bochnia. Po dziewięciu spotkaniach bez porażki, tym razem nie udało się zdobyć punktów.

BKS BOCHNIA – KS TYMBARK 3 : 1 (1 : 0)

1-0 Kaczmarczyk 35, 2-0 Zubel 68, 3-0 Zubel 82, 3-1 Krywoborodenko 90 karny

TYMBARK: Zawada – Olejarz, Ryś, Łysek, Porębski – M. Kordeczka (82 Kulig), Bułat (88 Smaga), Urbański (73 Lis), Wojtasiński – Krywoborodenko, Wikar.

Tymbark przystąpił do tego spotkania bez czterech podstawowych zawodników. Mimo to nie przestraszył się lidera. Goście już w 8 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Piłkę z autu na 7 metr wyrzucił Łysek, a po główce Krywoborodenki znakomitą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. W odpowiedzi na czystą pozycję wyszedł Siwek, ale w ostatniej chwili wślizg Olejarza zażegnał niebezpieczeństwo straty gola. W 25 minucie po podaniu Łyska z 10 metrów piłkę nad poprzeczką posłał Urbański. Po chwili nieznacznie niecelny strzał z dystansu oddał Krywoborodenko. Niestety w 35 minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po strzale Siwka piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka Kaczmarczyka była skuteczna. Końcówka pierwszej połowy należała do lidera. W 40 minucie mógł podwyższyć na 2-0, ale Zawada wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy.

Tymbark po przerwie ruszył do ataków, najlepsza okazję miał w 60 minucie gdy po podaniu Wikara precyzji zabrakło Krywoborodence. W 68 minucie gospodarze podwyższyli na 2-0. Błąd defensywy gości przy wybiciu piłki, futbolówkę przejmuje Zubel i podwyższa prowadzenie swojego zespołu. Od tego momentu gospodarze mieli już wyraźną przewagę. W 82 minucie Zubel strzałem z 6 metrów podwyższył na 3-0. Tymbark grał do końca i w 90 minucie w polu karnym sfaulowany został Lis, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Krywoborodenko.