Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Wyrównany mecz i pierwsza porażka limanowskich koszykarzy

Opublikowano 24.10.2016 00:20:10 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:21 jaca
4 3987

III liga, koszykówki mężczyzn, 4 kolejka. MKS Limblach Limanowa doznał pierwszej porażki w sezonie z drużyną, która pretenduje do czołówki ligi.

MKS Limblach Limanowa – UKS Regis Wieliczka 61 : 69 (14:16|15:13|12:22|20:18)

Punkty: Peciak 30, Kwandrans 15, Więcławek 8, Kindlik 7, Twaróg 1, Hasior, Kurczab, Augustyniak, Nowak, Syktus, Szubryt.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla gospodarzy, którzy pierwsze punkty zdobyli dopiero w 6 minucie, wcześniej tracąc 13 (w tym 3x3). Trener Kwadrans wziął czas, zmienił ustawienie obrony, wszedł na boisko i obraz gry zmienił się na tyle, że MKS praktycznie zdołał odrobić straty, rzucając ostatnich 9 punktów w kwarcie.

Druga kwarta była bardzo wyrównana. Nastąpiło w niej dziwaczne wydarzenie. Pędzący do kontry Więcławek spudłował, a dobijający niecelnie Peciak wypadł poza boisko. Goście zebrali piłkę i przenieśli grę na połowę limanowian, po czym sędzia Jakub Frankiewicz pokazał przewinienie techniczne Peciakowi. I nikt poza sędzią nie wiedział za co. W protokole pomeczowym napisano, że faul był „za kopanie konstrukcji kosza”. Poza sędzią nikt tego niestety nie widział.

Trzecia kwarta nie była zbyt pomyślna dla gospodarzy. Goście odjechali Limblachowi na parę oczek. W 10 minucie zawodnik gości staranował Kindlika spokojnie czekającego na faul ofensywny. Sędzia Frankiewicz znowu się „wykazał” niezrozumiałą decyzją, po czym wyrażającemu zdziwienie Kindlikowi pokazał „dacha” (przewinienie techniczne), jednocześnie wyrzucając go z boiska.

W czwartek kwarcie MKS rzucił się do odrabiania strat, ale goście mądrze i długo rozgrywali piłkę, oraz trafiali osobiste w końcówce.

W kontekście walki o czołowe miejsca w lidze ten mecz był bardzo ważny. Z drugiej strony niepokonany do tej pory Uniwersytet Rolniczy przegrał z Unią Tarnów, która poległa wcześniej z Regisem, rozbitym przez Uniwersytet Rolniczy. Tak więc każdy może przegrać z każdym, a konkretna dyspozycja dnia może decydować o wyniku.

Wczoraj słabszą dyspozycją wykazali się gospodarze. Obwód zbyt łatwo pozwalał na rzuty za 3 gościom, którzy zaaplikowali ich aż 11 (33 punktu) czyli blisko połowę całej zdobyczy punktowej!

Gospodarze słabo rzucali osobiste (15/26). Strata tych 11 „darmowych” punktów plus 3 dodatkowe rzuty wolne za przewinienia techniczne dla gości zadecydowały o wyniku meczu. Z drugiej strony po ćwiartce sezonu Limblach ma taki sam stosunek zwycięstw do porażek jak lider tabeli.

Kolejny mecz w Limanowej już za tydzień. Przeciwnikiem będzie MUKS 1811 Unia Tarnów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 30.10.2016 r. o godz. 16 w hali limanowskiej „trójki” (Zespół Szkół Samorządowych nr 3, ul Jordana 3). Wstęp wolny.