Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Wygrali i czekają na kolejnego rywala

Opublikowano 01.04.2012 07:49:37 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:35
0 2204

II liga, koszykówka mężczyzn. Na zakończenie rundy zasadniczej Limblach Limanowa odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Unią Tarnów. Podopieczni Roberta Kality dzisiaj poznają rywala w I rundzie paly-off.

UNIA TARNÓW – LIMBLACH LIMANOWA 83-85 (26-22,16-24,18-22,23-17)

Punkty dla Limblachu: Peciak 18, Rykała 16, Dudek 12, Biranowski 11, Kwandrans 10, Hasior 9, Kindlik 4, Strzelec 3, Zając 2, Ferenc 0, Jarosz 0.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana jednak po serii celnych rzutów gospodarze objęli prowadzenie 24-16. Po chwili za trzy punkty trafił Peciak i Kindlik, co pozwoliło odrobić część strat. Na początku drugiej kwarty nadal utrzymywała się nieznaczna przewaga punktowa Unii. Z czasem zawodnicy gospodarzy zaczęli popełniać coraz więcej błędów i goście wyszli na nieznaczne prowadzenie. W drugiej połowie Limblach cały czas zwiększał swoją przewagę i po trzech minutach czwartej kwarty prowadził już 15 punktami (77-62). Wydawało się, że zwycięstwo jest niezagrożone. Tymczasem ambitnie grająca Unia walczyła do końca. Wypracowana przewaga topniała, ale gospodarzom na odrobienie strat zabrakło już czasu.

Limblach po rundzie zasadniczej zajmie piąte miejsce w tabeli i w I rundzie play-off zagra z czwartym zespołem. Wczoraj Tur Bielsk Podlaski przegrał z Rosą II Radom (75-77) i trzecią lokatę może stracić na rzecz AZS Politechniki Rzeszowskiej. Stanie się tak jeśli dzisiaj Politechnika pokona u siebie lidera tabeli PWiK Piaseczno.

W paly-off wystąpią drużyny z miejsc 1 - 8 (w I rundzie grać będą według zajętych miejsc w parach: 1 z 8, 2 z 7, 3 z 6 oraz 4 z 5). Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Przy konieczności rozegrania trzeciego spotkania mecz odbędzie się w hali zespołu, który w rundzie zasadniczej zajęła wyższą lokatę. Pokonani w I rundzie zajmują miejsca 5 – 8. Zwycięzcy grają w II rundzie o miejsca 1 – 4. Najlepszy zespół awansuje do I ligi. Zespoły, które zajmą drugie miejsca w każdej z trzech grup (Limblach występuje w grupie C) rozegrają turniej barażowy o jedno miejsce premiowane awansem do 1 Ligi.