23°   dziś 26°   jutro
Poniedziałek, 17 czerwca Albert, Ignacy, Laura, Adolf, Marcjan, Leszek

Opublikowano 26.05.2024 11:59:00 Zaktualizowano 26.05.2024 12:00:52 jaca
0 2471

Wczoraj Legia Warszawa pokonała u siebie Zagłębie Lubin 2:1. Od 10 minuty w spotkaniu grał Wojciech Urbański, wychowanek Harnasia Tymbark.

19-letni zawodnik wszedł w miejsce kontuzjowanego Macieja Rosołka. Legia w pierwszej połowie strzeliła dwa gole (Marc Gual w 6 i 40 minucie). W 76 minucie kontaktowego gola zdobył Marek Mróz.

Był to szósty występ Urbańskiego w Ekstraklasie. Wczoraj zagrał dłużej niż we wszystkich pięciu spotkaniach łącznie.

W trzecioligowych rezerwach wystąpił w tym sezonie w 15 spotkaniach (głównie w rundzie jesiennej) i strzelił dwa gole.

Legia Warszawa zakończyła sen na 3 miejscu. Wojciech Urbański jest zatem jednym z dwóch wychowanków klubów z powiatu limanowskiego w historii, którzy zakończyli sezon na podium. Wczoraj inny wychowanek Harnasia Tymbark, Krzysztof Toporkiewicz zdobył z Jagiellonią Białystok mistrzostwo Polski (zagrał jesienią tylko w jednym spotkaniu).

Wojciech Urbański piłkarzem Legi Warszawa został niespełna rok temu i początkowo był zawodnikiem trzecioligowych rezerw. W latach 2018-2023 był kluczowym piłkarzem zespołów młodzieżowych Wisły Kraków. Wychowanek Harnasia Tymbark przez chwilę występował także w Turbaczu Mszana Dolna. Dobra postawa w trzecioligowych rezerwach Legii zaowocowała dołączeniem do treningów z pierwszym zespołem w okresie przygotowawczym. Zagrał w spotkaniach sparingowych i decyzją sztabu szkoleniowego Legi został włączony do rozgrywek Ekstraklasy. Ma za sobą również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.