Wojciech Kalisz walczy o miejsce w Sandecji

Opublikowano 26.01.2014 11:57:54 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:43 jaca
0 2412

Pochodzący z Piekiełka Wojciech Kalisz (19 lat), kolejny raz otrzymał szansę od trenera Sandecji walki o pierwszą jedenastkę drużyny, która występuje w pierwszej lidze.

Wojciech Kalisz swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w KS Tymbark. Od kilku lat jest piłkarzem Sandecji Nowy Sącz. Już kilka razy był blisko pierwszej drużyny. W I lidze zadebiutował w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. W derbowym spotkaniu z Kolejarzem Stróże na murawie pojawił się w 83 minucie. Wówczas sądeczanie przegrali w Stróżach 1:0. Wystąpił również w reprezentacji Polski do lat 17.

Na Wojciech Kalisza od początku obecnego sezonu postawił ówczesny trener sądeczan, Mirosław Hajdo. Młody zawodnik z Piekiełka najpierw wszedł na boisko w końcówce meczu Pucharu Polski z Polonią Bytom, a potem po raz pierwszy zagrał w podstawowej jedenastce Sandecji na zapleczu ekstraklasy. W inauguracyjnym spotkaniu obecnego sezonu Sandecja przegrała niespodziewanie na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko 0:2, a Kalisz boisko opuścił już w 36 minucie. Nowy szkoleniowiec Ryszard Kuźma dał szansę zawodnikowi w spotkaniu z Energetykiem Rybnik (ostatnie 8 minut w wygranym spotkaniu 3:2 w szóstej kolejce). Niestety był to jak do tej pory ostatni mecz Kalisza w pierwszym składzie Sandecji.

Runda wiosenna obecnego sezonu może być bardzo istotna dla piłkarskiej przyszłości 19-letniego piłkarza. Wychowanek KS Tymbark trenuje z pierwszym zespołem Sandecji i wystąpił w spotkaniu sparingowym z ekstraklasowym Podbeskidziem Bielsko-Biała (porażka sądeczan 0:3).