Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Wierna przerwała serię Limanovii

Opublikowano 11.11.2012 12:59:33 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:43 jaca
3 5119

Limanovia nie zdołała odnieść siódmego ligowego zwycięstwa pod rząd. Jednak podopieczni Dariusza Sieklińskiego na pewno będą liderem po rundzie jesiennej.

We wczorajszym meczu na szczycie Łysica zremisowała bowiem z Granatem 0-0. Limanovia może powiększyć przewagę na rywalami, bo za tydzień rozegra zaległy mecz  z Beskidem Andrychów. Limanovia jest jedyną drużyną w III lidze (gr. małopolsko - świętokrzyska), która w tym sezonie nie doznała jeszcze porażki.

III LIGA; 15 kolejka:

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – WIERNA MAŁOGOSZCZ 1 : 1 (0:1)

0:1 Kita 12, 1:1 Skiba 66.

Sędzia główny: Łukasz Marek (Kraków). Garzeł, Basta - Krzeszowski, Bień, Foksa, Ostrowski. Widzów 500.

Limanovia: Sotnicki – Serafin, Kulewicz, Garzeł, Basta – Dziadzio, Pietras, Skiba (89 Kozieł), Cygnarowicz (69 Hudecki) – Cebula (90 Kostek), Mężyk (62 Zawadzki).

Wierna: Mierzwa – Krzeszowski, Bień, Kita, Foksa – Ostrowski, Strzębski (82 Pawłowski), Kowalski, Wijas (90 Augustyn) – Kajda, Malinowski.

Przebieg I połowy:

11 minuta – Limanovia rozpoczęła od ataków.  Przed polem karnym sfaulowany został Garzeł. Stały fragment gry rozegrał Cebula, piłka trafiła do Mężyka, który oddał mocny strzał z dystansu, ale bramkarz gości zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

12 minuta – GOL DLA WIERNEJ! Chwila nieuwagi gospodarzy kosztowała ich utratę gola. Goście przeprowadzili szybką kontrę i Kita wygrał pojedynek sam na sam z Sotnickim.

23 minuta – Limanovia posiada optyczną przewagę, ale z trudem stwarza sobie sytuacje strzeleckie. Indywidualna akcja Serafina zakończona niecelnym uderzeniem.

30 minuta – strzał Mężyk z dystansu broni Mierzwa.

37 minuta - goście przeprowadzili groźną akcję, jednak główka Malinowskiego była niecelna.

43 minuta – Serafin w dogodnej sytuacji oddał zbyt lekki strzał i bramkarz Wiernej nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Przebieg II połowy:

45 – 65 minuty – Wierna bardzo mądrze się broniła. Duże problemy Limanovii w konstruowaniu akcji ofensywnych.

66 minuta – GOL DLA LIMANOVII! Sytuacja wywołała spore kontrowersje w ekipie gości. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni z 6 metrów dla Limanovii. Arbiter uznał, iż w zamieszaniu podbramkowym Mierzwa złapał podanie od jednego z zawodników swojej drużyny. Goście protestowali, nie zgadzając się z taką interpretacją. Twierdzili, że zagranie było przypadkowe i nie można go uznać za celowe podanie. Po rozegraniu rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Skiba. Wówczas nerwowo nie wytrzymał trener gości Mariusz Lniany, który jeszcze bardziej krytykował decyzję o podyktowaniu rzutu wolnego. W efekcie trener Wiernej otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić ławkę rezerwowych swojej drużyny.

73 minuta – wyrównujący gol podziałał na Limanovię bardzo mobilizująco. Po strzale Basty piłka odbiła się od poprzeczki.

77 minuta – po podaniu Serafina w niezłej sytuacji z piłką minął się Cebula.

80 – 90 minuta – wyraźna przewaga Limanovii, ale goście zdołali utrzymać remisowy wynik do końca meczu.

więcej informacji na temat klubu: limanovia.net