Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Wielkie rozczarowanie. Limanovia nie obudziła się z zimowego snu.

Opublikowano 21.04.2013 11:32:52 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:26 jaca
24 7095

W fatalnym stylu rundę wiosenną rozpoczęła Limanovia. Przed własną publicznością, po kiepskim występie, przegrała z Bochnią! Goście przed meczem za sukces uznaliby remis. Z taką grą Limanowa nie może liczyć na awans do II ligi.

Do tego meczu Limanovia była jedynym zespołem od ekstraklasy po III ligę, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze ligowego meczu. Do tego limanowska drużyna w lidze pod wodzą Dariusza Sieklińskiego jeszcze nie zaznała goryczy porażki (czyli od maja 2012 roku). Imponująca seria niespodziewanie skończyła się w Limanowej w konfrontacji z zespołem, który znajduje się w dolnych rejonach trzecioligowej tabeli. Jest duży powód do zmartwień, bo to już druga poważna wpadka Limanovii w drugim meczu o stawkę w 2013 roku. Niedawno podopieczni Dariusza Sieklińskiego przegrali w Pucharze Polski z KS Tymbark (po 90 minutach był remis 0-0, o awansie Tymbarku rozstrzygnęły rzuty karne).

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – BKS BOCHNIA 0 : 1 (0:0)

0:1 Łyduch 67.

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce). Żółta kartka: Siwek. Widzów 500.

Limanovia: Sotnicki – Ślęczka (65 Cygnarowicz), Kulewicz, Garzeł, Basta – Serafin (76 Majcher), Pietras, Skiba (76 Mężyk), Kępa – Cebula (65 Zawadzki), Dziadzio.

BKS: Pączek – Marut, Jagła, Motak, Wasyl – Kasprzyk, Kozieł, Czapeczka (82 Siwek), Szkotak (90 Turczyn), Łyduch – Zubel.

Pierwsza połowa rozczarowała. Kibice obejrzeli przeciętne spotkanie z nielicznymi sytuacjami podbramkowymi. Dopiero w końcówce pierwszej połowy kibice zobaczyli ciekawsze akcje. W 35 minucie niespodziewanie to goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał Szkotaka z 20 metrów poszybował minimalnie nad bramką. Limanovia groźnie zaatakowała dopiero w 40 minucie. Futbolówka po główce Kępy wpadła w boczną siatkę.

Niestety po zmianie stron Limanovia nadal prezentowała fatalną dyspozycję. W 52 minucie gospodarze oddali pierwszy strzał w światło bramki. Skiba uderzył zbyt słabo i bramkarz BKS-u bez problemów złapał piłkę. W 65 minucie piłka wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Pączka, ale strzelający Kulewicz znajdował się w tej sytuacji na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał. Chwilę później było już 1-0 dla BKS-u. Niestety negatywnym bohaterem sytuacji bramkowej dla rywali był Kulewicz, zwykle pewny punkt defensywy Limanovii. Obrońca gospodarzy źle wybił piłkę, z prezentu skorzystał Łyduch i pokonał Sotnickiego. Limanovia próbowała doprowadzić do remisu, ale zdołała stworzyć tylko jedną sytuację bramkową. W 86 minucie uderzał Dziadzio, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

Więcej informacji na temat Limanovii: limanovia.net

Wczoraj Granat Skarżysko Kamienna przegrał na własnym boisku z Popradem Muszyna 0-2. Dzięki zwycięstwu podopieczni Tomasza Szczepańskiego zmniejszyli dystans do Limanovii do zaledwie jednego punktu. Poprad ma o jeden mecze rozegrany więcej niż lider III ligi. Wczoraj przed własną publicznością wygrała również Łysica Bodzentyn (1-0 z Janiną Libiąż), a Szreniawa Nowy Wiśnicz wygrała u siebie z Przebojem Wolbrom 4-0.