Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Wielkie przebudzenie w Pisarzowej. Olimpia rozbiła Orkan Szczyrzyc!

Opublikowano 03.05.2016 19:07:02 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:48 jaca
0 3286

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz): Bardzo efektownie fatalną passę przerwała Olimpia Pisarzowa. Niespodziewanie przed własną publicznością pokonała jednego z głównych kandydatów do awansu.

OLIMPIA PISARZOWA – ORKAN SZCZYRZYC 3 : 0 (2 : 0)

1-0 Kociołek 11, 2-0 Zając 30, 3-0 Kubicki 75.

Żółte kartki: Górski, Wańczyk, Sobonkiewicz, Zając – Kruczek, Wiktor.

OLIMPIA: Baranowski – Pustelnik (80 Tumidaj), Sejmej, Górski, Szkaradek – Nawalaniec (59 Raczek), Wańczyk, Kociołek, Sobonkiewicz (75 Wielek) – Zając (85 Konik), Kubicki.

ORKAN: Piksa – Wiktor, Kruczek, Łabędź (80 Gnyla), Olbrycht – Limanówka (80 P. Wójs), Nowak, Stelmach, Wardęga – Tabor, Oleksy (75 K. Wójs).

Olimpia od początku posiadała zdecydowaną przewagę. Nowy trener seniorów Andrzej Zalewski, znalazł sposób na odblokowanie drużyny.

Przebieg meczu:

4 minuta – akcję rozpoczął Soboniewicz, następnie piłka trafiła do Kociołka, który posłał ją wzdłuż bramki do Zająca. Strzał napastnika Olimpii z ostrego kąta obronił Piksa.

11 minuta – zagranie Zająca i piłka po główce Kubickiego obiła się od poprzeczki, z dobitą zdążył Kociołek, wyprowadzając swój zespól na prowadzenie.

13 minuta – Piksa obronił groźny strzał Wańczyka z 20 metrów.

19 minuta – stuprocentowa okazja dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Wańczyka nieprecyzyjnie na bramkę rywali z bliskiej odległości uderzał Sobonkiewicz i Zając.

30 minuta – na 2-0 podwyższył Zając pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów.

38 minuta – pierwsza groźna akcja Orkana, strzał Oleksego broni jednak Baranowski.

40 minuta – po podaniu Kubickiego w znakomitej okazji pudłuje Kociołek.

48 minuta – pierwszy kwadrans po przerwie to duża przewaga gości. Piłka po strzale Tabora z 17 metrów odbiła się od słupka.

52 minuta – w znakomitej sytuacji Stelmach pudłuje z 8 metrów.

58 minuta – ponownie Stelmach, tym razem z 15 metrów posyła piłkę minimalnie obok słupka.

70 minuta – w odpowiedzi minimalnie niecelnie uderza Sobonkiewicz

74 minuta – spore szczęście Olimpii, Oleksy pudłuje z bliskiej odległości.

75 minuta – po akcji Kociołka i precyzyjnym podaniu Wielka (16-letni junior) piłkę z 7 metrów w siatce umieścił Kubicki.

82 minuta – groźny strzał Stelmacha obronił Baranowski.