Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Wielki pogrom w derbowym pojedynku KS Tymbark - Limanovia

Opublikowano 25.11.2017 13:53:46 Zaktualizowano 04.09.2018 13:54:47 jaca
5 6840

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. W zaległym spotkaniu Limanovia pokonała KS Tymbark aż 7-0. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną murawą w Słopnicach.

Limanovia przerwę zimową spędzi na pozycji lidera rozgrywek (mająca o dwa punkty mniej BKS Bochnia swoje zaległe spotkanie z Watrą Białka Tatrzańska rozegra na wiosnę).

KS TYMBARK - LIMANOVIA LIMANOWA 0:7 (0:3)

0:1 Burkat 6 (asysta Jeż), 0:2 Burkat 23 (asysta Lampart), 0:3 Orłowski 43 (asysta Kaczor), 0:4 Burkat 78 (asysta Kaczor), 0:5 Kaczor 80 (asysta Żurek), 0:6 Piotr Matras 83, 0:7 Piotr Matras 88 (asysta Żurek).

Sędzia główny: Paweł Bagan (Kraków). Żółte kartki: Kuc, Zwierczyk - Kaczor.

Limanovia: Bomba - Witek, Orłowski, K. Kurczab (85 Matlęga), K. Mus (46 Krzyżak) - Piwowarczyk (60 G. Mus), Lampart, Jacak, Kaczor, Jeż (75 Matras) - Burkat (78 Żurek).

Tymbark: Pietrzak - Zwierczyk, Marut, Kluska, Kuc (89 Duda) - M. Czyrnek (64 Banach), Kordeczka, S. Porębski, A. Czernek (62 Sobczak), Tokarczyk - Smoleń.

Tymbark w pierwszych minutach miał stuprocentową okazję na objęcie prowadzenia. W wyniku nieporozumienie K. Musa z Bombą piłka trafiła do Tokarczyka, który miał przed sobą już tylko pusta bramkę, ale fatalnie spudłował. Wkrótce goście objęli prowadzenie i przejęli inicjatywę gry. Tymbark miał wielkie problemy w defensywie, Limanovia z łatwością wypracowywała kolejne klarowne sytuacje podbramkowe. W młodym zespole z Tymbarku brakowało wiary w możliwość skutecznego powalczenia o korzystny rezultat. W efekcie Limanovia robiła rywali i w znakomitym stylu zakończyła rundę jesienną.

W drugiej połowie na murawie pojawiło się czterech juniorów Limanovii: Maciej Krzyżak, Piotr Matras, Bartłomiej Żurek (debiut w IV lidze) i Mateusz Matlęga (debiut w IV lidze). Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Na ławce rezerwowych było jeszcze dwóch kolejnych juniorów, którzy już występowali w IV lidze: Karol Pietrzak (bramkarz) i Andrzej Mrożek.

1. Limanovia Limanowa 15 30 9 3 3 38-15
2. Barciczanka Barcice 15 29 9 2 4 30-17
3. Bocheński KS 14 28 9 1 4 27-11
4. Glinik Gorlice 15 25 8 1 6 31-31
5. MLKS Żabno 15 24 6 6 3 24-18
6. Lubań Maniowy 15 24 6 6 3 25-19
7. Poprad Muszyna 15 24 7 3 5 25-18
8. Tarnovia Tarnów 15 22 6 4 5 23-21