Wtorek, 30 kwietnia Marian, Katarzyna, Ludwik, Pius, Donata, Balladyna, Lilia

Waksmundzki załatwił KS Tymbark. Orkan bliski zwycięstwa.

Opublikowano 08.10.2012 09:22:23 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:58 jaca
0 3027

Lider IV ligi bez większych problemów wygrał w Tymbarku. Spory udział w zwycięstwie mieli piłkarze, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie grali dla Limanovii. Orkan Szczyrzyc na kilka minut przed końcem meczu prowadził w Białce Tatrzańskiej, ale ostatecznie podopieczni Sławomira Świecy musieli się zadowolić jednym punktem.

KS TYMBARK – PORONIEC PORONIN 1 : 4 (0:3)
0:1 Waksmundzki 7, 0:2 Chrobak 30, 0:3 Drobny 37, 0:4 Waksmundzki 60,1:4 Wikar 80.
Sędziował Paweł Kupczak (Nowy Sącz). Żółta kartka: Prokop. Widzów 200.

Tymbark: Zawada – Bukowiec, Boczoń (75 Ryś), Wojtas, Tarasek (46 Piwowarczyk) – K. Kurczab, Urbański (46 Wikar), Koza, Majeran (46 Olejarz) –Sułkowski, Naściszewski.

Rewelacyjny beniaminek z Porońca nie dał żadnych szans gospodarzom. W drużynie lidera IV ligi wystąpili piłkarze, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w trzecioligowej Limanovii: Artur Prokop, Sebastian Wszołek i Rafał Waksmundzki.
Poroniec był faworytem tego spotkania, jednak gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki. Niestety mecz ułożył się po myśli gości. Już w 7 minucie po akcji Marcina Drobnego (w przeszłości występował m.in. w Orkanie Szczyrzyc) celnym strzałem z 7 metrów popisał się Waksmundzki. Szansę na wyrównującego gola zmarnował K. Kurczab, Naściszewski i Boczoń. Niewykorzystane okazje zemściły się i jeszcze przed przerwą Poroniec osiągną bezpieczną, trzybramkową przewagę.
Po kwadransie drugiej połowy goście prowadzili już 4:0 po drugim trafieniu Waksmundzkiego (w pierwszej połowie zaliczył również asystę). Poroniec zadowolony z wysokiego prowadzenia oszczędzali siły, co pozwoliło gospodarzom na wypracowanie kilku groźnych okazji. Honorowego gola zdobyli na 10 minut przed końcem, gdy piłkę w siatce umieścił rezerwowy Wikar.

WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA – ORKAN SZCZYRZYC 1 : 1 (0:1)
0:1 Cyganek 40, 1:1 Skawski 86.
Sędziował Grzegorz Malada (Kraków). Żółtekartki: Zubek, Florek, Remiasz – Piechówka, Tabor. Widzów 100.
Orkan: Piwowarczyk – Łabędź, Barzyk, Piechówka, Wyroba – Tabor (88 Wąsowicz), Cyganek, Limanówka (55 Wrona), Rusin – Dutka, Koza (55 Gargas).

Autsajder ze Szczyrzyca w Białce Tatrzańskiej zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Goście mogli objąć prowadzenie już w 20 minucie, ale piłka po strzale Tabora trafiła w poprzeczkę. Watra również miała swoje okazje, ale bardzo dobrze w bramce Orkana spisywał się Piwowarczyk. W 40 minucie szczyrzyczanie wyszli na prowadzenie. Po podaniu Dutki sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Cyganek. Watra mogła wyrównać tuż po przerwie. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Limanówkę, Watra miała rzut karny, ale ale strzał Janasika obronił Piwowarczyk. Orkan był bliski skromnego zwycięstwa, jednak w końcówce meczu stracił gola. Po indywidualnej akcji Piwowarczyka pokonał Skawski. Dzięki remisowi goście opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Grybovia – Nowa Jastrząbka 0-3
Barciczanka – Jadowniczanka 0-0
Tuchovia – Rylovia 1-0
Skalnik – Sandecja 3-0
Wolania – Olimpia 4-1
w meczu rozegranym awansem: Helena – KS Zakopane 4-1.

1 Poroniec Poronin 10 27 34-8
2 Skalnik Kamionka Wielka 10 19 22-15