Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Pewne zwycięstwo Limblachu w Wieliczce. Zwycięska seria trwa.

Opublikowano 15.01.2020 23:05:00 Zaktualizowano 15.01.2020 23:22:20 jaca
1 2551

III liga koszykówki mężczyzn. W pierwszym meczu 2020 roku Limblach odniósł pewne zwycięstwo. Limanowianie z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w lidze.

UKS REGIS WIELICZKA - MKS LIMBLACH LIMANOWA 58:67 (8:20,21:19,17:13,12:15)

Peciak 32, Rykała 20, Piotr Kwandrans 8, Patryk Kwandrans 4, Kindlik 1 – Twaróg 2, Duda 0, Augustyniak 0.

Do Wieliczki drużyna MKSu jechała po zwycięstwo. Biorąc pod uwagę 29 punktową przewagę z pierwszego meczu, nikt nie spodziewał się porażki, choć gracze zdawali sobie sprawę, że Regis tanio skóry nie sprzeda. W drużynie limanowian zabrakło Olczyka, Grzybka, Frączka i braci Hasiorów.

Cały mecz wyjaśnił się w pierwszej kwarcie. Zaczął mocno Piotr Kwandrans (5), który niepodzielnie panował pod koszem. Jego zbiórki w obronie, bloki i podania do kontry przez całe boisko, przy fatalnej skuteczności gospodarzy dały 12 punktów przewagi na koniec kwarty.

Kolejne dwie kwarty, przegrane przez Limblach łącznie 6 punktami to walka kosz za kosz, w której więcej ambicji wykazali wieliczanie. Kilka bezpańskich piłek, po które bardziej się chciało schylić gospodarzom i pewna nonszalancja w grze limanowian, wpłynęły na to, że na IV kwartę MKS wkraczał tylko z 6 punktową przewagą.

W ostatniej partii meczu goście już kontrolowali wydarzenia na boisku i w zasadzie powinni w niej ograniczyć gospodarzy do 6 punktów. Jednak w ścisłej końcówce wpadły im dwie trójki, z odległości z jakich normalnie się nie rzuca. Wszystko to było przy rozstrzygniętym wyniku i biernej obronie gości.

MKS Limblach wygrał mecz zdecydowanie i choć wynik tego do końca nie odzwierciedla, to goście nie czuli się w żaden sposób zagrożeni. Po prostu chcieli wygrać mecz jak najmniejszym nakładem sił, zwłaszcza, że po świętach i krótkim mikrocyklu przygotowawczym sił właśnie nie było zbyt wiele. Dodatkowo przeciętny mecz zagrali gospodarze, którzy nie wyglądali jakby byli w stanie zrobić kilkunastopunktowy run i zaskoczyć lidera w końcówce. Kolejny mecz MKS Limblach Limanowa zagra u siebie, w najbliższą niedzielę, 19.01.2020 r. o godz. 16:00 z KS AGH Korona Kraków.