Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

W Wieliczce Limanowa zaprezentowała swoją siłę

Opublikowano 22.05.2019 07:16:00 Zaktualizowano 22.05.2019 07:19:51 jaca
0 1545

W Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Wysokie miejsca osiągali zawodnicy klubu ARS Limanowa.

Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 dan), sędzią technicznym sensei Sławomir Rudawski (4 dan). Tegoroczny Turniej w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 państw.

W turnieju ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa reprezentowany był przez 21 osobową grupę początkujących karateków, którym w towarzyszyli i kibicowali ich rodzice oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).

Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zdobyli łącznie 7 medali, w tym 2 srebrne i 5 brązowych.

Na szczególne wyróżnienie i brawa zasługują medalistki i medaliści konkurencji kumite: Jagoda Zelek, która wywalczyła srebrny medal w kumite kadetek. Jagoda odniosła również spory sukces w konkurencji kata kadetek, w której to uplasowała się na 4 miejscu.

Świetny start odnotowała Alicja Szumilas, która na wielickim tatami zaprezentowała wysoki poziom i po bardzo dobrych walkach zdobyła brązowy medal w kumite młodziczek. Gdyby nie błąd sędziów, to Alicja miała spore szanse na lepszą lokatę, może nawet na złoto. Bardzo dobry start odnotował Wiktor Stochel, który w kumite młodzików wywalczył brązowy medal. Wiktor w drodze do strefy medalowej stoczył dwa pojedynki, które rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Dopiero w walce o wejście do finału Wiktor musiał uznać wyższość swojego rywala. Ostatni medal w konkurencji kumite przypadł w udziale Kacprowi Abramowi, który w kumite juniorów -65 wywalczył brązowy medal.

- Warto podkreślić, że turniej w Wieliczce odbywał się nie według przepisów Polskiego Związku Karate, lecz według przepisów międzynarodowych, co oznacza, że zawodnicy w kategoriach wiekowych junior młodszy i junior walczyli bez ochraniaczy tułowia, tzw. hogo - informuje limanowski klub na swojej stronie internetowej. - Jak na pierwszy start w tej formule Kacper Abram zaprezentował się naprawdę dobrze. Pozostałe medale przypadły w udziale zawodnikom, którzy rywalizowali w konkurencji kata. A są to: Magdalena Szewczyk – srebrny medal w kata dziewcząt 8-9 lat, Krystian Kądziołka – brązowy medal w kata chłopców 6-7 lat i Patryk Kądziołka – brązowy medal w kata młodzików.

Źródło: arslimanowa.pl