7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Opublikowano 02.10.2021 16:12:00 Zaktualizowano 03.10.2021 11:08:45 jaca
3 3762

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem pokonała na wyjeździe BKS Bochnia 2-1!

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. W drugiej połowie Limanovia szybko doprowadziła do wyrównania, ale potem mimo wielu dogodnych sytuacji długo nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w doliczonym czasie gry celny strzał Kościółka zapewnił podopiecznym Pawła Zegarka komplet punktów.

BKS BOCHNIA - LIMANOVIA LIMANOWA 1:2 (1:0)

1:0 Janicki 40, 1:1 Kosciółek 52, 1:2 Kościółek 90(+4).

LIMANOVIA: Mastalerz - K. Mus, Król (70 Skrzatek), Bandarenka - G. Mus (83 Uchacz), Matras, Kurczab, Kościółek, Buczek (46 Krzyżak) - Bertuol (46 Pławecki), Czernicki (65 Wojtaszek).

Żółte kartki: Chlebek - K. Mus, Krzyżak, Pławecki, Wojtaszek.

BKS Bochnia była dzisiaj mocno zmotywowana do walki. Po raz pierwszy wystąpiła bowiem pod wodzą nowego trenera, Marcina Manelskiego. Limanovia współpracowała z tym szkoleniowcem przed sezonem poszukując zagranicznych zawodników. W bramce gospodarzy wystąpił Karol Pietrzak, były zawodnik Trójkolorowych.

Tak padły gole:

1:0 - gospodarze wyprowadzili szybką kontrę po stracie piłki przez zawodników Limanovii w środkowej strefie boiska.

1:1 - po dośrodkowaniu G. Musa celną główką popisał się Kościółek.

1:2 - liczne ataki w drugiej połowie przyniosły drugiego gola dopiero w doliczonym czasie gry. Ponownie w roli głównej Kościółek, który oddał precyzyjne uderzenie z narożnika pola karnego.