Poniedziałek, 27 maja Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

W czołówce Mistrzostw Polski

Opublikowano 29.12.2013 07:53:06 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:04 jaca
0 1820

Pływanie. W Ostrowiec Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na basenie 25m. Wśród prawie 500 uczestników nie zabrakło Wioletty Orczykowskiej (Limanowa Swim).

Wioletta wystartowała na 100, 200, 400 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym (kategoria open). Pomimo niedyspozycji zdrowotnej Orczykowska pierwszego dnia zawodów zajęła 31 miejsce na 100m dowolnym, a drugiego dnia na 50 m stylem motylkowym zajęła 41miejsce. Kolejnego dnia zawodniczka Limanowa Swim w porannych kwalifikacjach na 400 m stylem dowolnym zakwalifikowała się do finału z czasem 4:19,09. W finale Wioletta poprawiła poranny czas (4:18,17) i zajęła 8 miejsce. Ostatniego dnia zawodów Wiola kwalifikacje na 200 m dowolnym zakończyła na drugiej lokacie z czasem 2:01,80. Finał na 200m stylem dowolnym był bardzo zacięty, a Orczykowska ostatecznie zajęła 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 2:00,77.