Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Tymbark – Sandecja II. Zwycięski gol na początku meczu.

Opublikowano 16.04.2016 15:08:56 Zaktualizowano 04.09.2018 14:04:01 jaca
3 4633

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Po zwycięstwie przed tygodniem 4-1 na wyjeździe z Popradem Rytro (4-1), dzisiaj podopieczni Wojciecha Tajdusia walczyli u siebie z rezerwami Sandecji Nowy Sącz. Gospodarze wygrali po golu zdobytym już w 7 minucie.

KS TYMBARK – SANDECJA II NOWY SĄCZ 1-0 (1-0)

1-0 Krywoborodenko 7.

Żółte kartki: Bułat, Łysek – M. Nowak.

TYMBARK: Zawada – Łysek, Boczoń, Olejarz (8 Zasadni), D. Porębski – Czyrnek (68 Wojtasiński), Bułat, Węgrzynowicz (61 Tatara), Urbański – Krywoborodenko (90 M. Kordeczka), Mrózek.

SANDECJA II: Grzegorczyk – M. Nowak, Szeliga, Kołdras, Sobotka – Potoniec, Kozak, Brdej, Nowakowski – Tarasenko, Bukowy.

Tymbark bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i od pierwszych minut posiadał wyraźną przewagę. Już w 1 minucie po podaniu Olejarza z 10 metrów groźnie uderzał Krywoborodenko, ale bramkarz gości znakomicie odbił piłkę. Grzegorczyk skapitulował chwilę później. W środku pola piłkę przejął Bułat, minął dwóch rywali i podał na prawą stronę do D. Porębskiego, który dograł na 8 metr do Krywoborodenki. Ostatni z wymienionych spokojnych strzałem tuż przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie gola goście odważnie zaatakowali. Zawada dwukrotnie w znakomitym stylu obronił strzały Sobotki, a Tarasenko w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to ponownie przewaga gospodarzy. W 35 minucie bramkarz gości obronił groźne uderzenie Urbańskiego z rzutu wolnego z 18 metrów. W 38 minucie po podaniu Łyska z 7 metrów nieznacznie spudłował Krywoborodenko.

Po zmianie stron gra się uspokoiła. W 47 minucie kolejną świetną paradą bramkarską popisał się Grzegorczyk, gdy odbił piłkę po pięknym uderzeniu z 25 metrów. W 56 minucie szansę na wyrównanie mieli goście, ale Zawada obronił strzał Kozaka z 20 metrów. Od tego momentu Tymbark kontrolował sytuację na boisku do końca spotkania. W 78 minucie gospodarze mieli szansę na podwyższenie rezultatu, ale po podaniu Krywoborodenki i strzale Bułata ponownie skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.