Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Tymbark powstrzymał Huragan i jest nadal liderem

Opublikowano 07.06.2015 20:32:42 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:50 jaca
0 1901

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). Po bardzo ciężki spotkaniu KS Tymbark wygrał na wyjeździe z Huraganem Waksmund i zachował pozycję lidera.

HURAGAN WAKSMUND – KS TYMBARK 1 : 2 (0 : 1)

0-1 Sułkowski 3, 0-2 Urbański 53, 1-2 Maciasz 67.

Zółte kartki dla drużyny gości: Wojtasinski, Urbański.

TYMBARK: Zawada – Olejarz (85 Hochoł), S. Boczoń, Wojtasiński, Kurczab – Ślazyk, Sułkowski, Czyrnek (57 Miśkowiec), Porębski – Czaja (70 Naściszewski), Urbański.

Pierwsza połowa charakteryzowała się dosyć dużą przewagą gości. Znacznie lepiej rozpoczęli ten mecz i zepchnęli rywali do defensywy. Już w 2 minucie nieznacznie nad poprzeczką z 16 metrów uderzył Porębski. Chwilę później precyzji nie zabrakło Sułkowskiemu. Oddał celny strzał z 18 metrów i piłka wylądowała w siatce. W 7 minucie szybką kontrę gości w ostatniej chwili przerwał obrońca gospodarzy. Ataki Tymbarku nie ustępowały. W 10 minucie groźny strzał oddał Czaja ale znakomitą paradą popisał się bramkarz Huraganu. Od 20 do 40 minuty gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, częściej przy piłce utrzymywała się drużyna gości. W 42 minucie po przypadkowej akcji Huraganu piłka odbiła się od słupka bramki gości. Tuż przed przerwą znakomity strzał oddał Porębski, ale świetnie interweniował bramkarz rywali.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał kłopotów lidera z Tymbarku. Tuż po zmianie stron strzał z 20 metrów oddał Porębski i piłka odbiła się od poprzeczki. W 53 minucie było już 2-0 dla podopiecznych Rafała Mazura. Po podaniu Wojtasińskiego sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wygrał Urbański. Pewne prowadzenie wkrótce zmieniło się w poważne kłopoty. W 67 minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po rozegraniu rzutu wolnego Zawada obronił strzał z bliskiej odległości jednego z zawodników gospodarzy, ale wobec dobitki Maciasza był już bez szans. Od tego momentu Huragan wypracował trzy stuprocentowe sytuacje. Dwukrotnie znakomicie bronił Zawada, a raz zawodnik gospodarzy fatalnie spudłował. W końcówce Tymbark miał jeszcze szansę na gola po szybkiej kontrze, ale strzał Kurczaba obronił bramkarz rywali.