Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Turbacz przełamał fatalną serię

Opublikowano 28.10.2013 08:24:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:41 jaca
1 2739

IV LIGA, MAŁOPOLSKA – WSCHÓD. Pierwsze zwycięstwo w IV lidze odniósł beniaminek z Mszany Dolnej. Turbacz we wcześniejszych 12 spotkaniach wywalczył tylko jeden punkt. Drużyna wygrała, mimo że prze prawie godzinę grała w liczebnym osłabieniu. KS Tymbark kolejny raz zremisował.

POLAN ŻABNO – KS TYMBARK 0 : 0

Żółte kartki: Prażuch, Budzyński, Łoś, Motyka, Kurzawski, Pięta - Olejarz, Kurczab. Widzów: 120.

Tymbark: Zawada - D. Porębski, Olejarz, Ryś, Wikar - Kurczab, Koza, Majeran, Urbański - Miśkowiec (60 S. Porębski), Czaja.

Tymbark pod względem ilości remisów jest najlepszy w IV lidze. Niestety podopieczni Łukasza Bukowca kiepsko na tym wychodzą i zajmują miejsce w dolnych rejonach tabeli. KS Tymbark na boisku czołowej drużyny ligi zaprezentował się z dobrej strony. Obie drużyny stworzyły po kilka znakomitych okazji na zdobycie gola. Dla gości najbliższy zdobycia prowadzenia był S. Porębski, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi po strzale Czyża futbolówka trafiła a słupek.

TURBACZ MSZANA DOLNA – RYLOVIA RYLOWA 3 : 2 (2 : 0)

1:0 Piekarczyk 15, 2:0 Cichański 44, 2:1 Surówka 50 samob., 3:1 Dąbrowa 85, 3:2 M. Handzlik 90.

Żółte kartki: Wierzycki - Stawarz, N. Ostrowski. Czerwona kartka: Piekarczyk (34, niesportowe zachowanie). Widzów: 100.

Turbacz: Kawula - Wierzycki, Szynalik, I. Potaczek, Wieczorek - Majerek (78 Opyd), Surówka, P. Potaczek (88 Gocał), Dąbrowa (85 Barda) - Piekarczyk, Cichański (60 Więcek).

Po upływie kwadransa Turbacz prowadził 1:0, po tym jak Piekarczyk wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Strzelec gola 20 minut później został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie i ostatni zespół tabeli musiał grać w liczebnym osłabieniu. Jednak jeszcze przed przerwą Turbacz powiększył swoją bramkową przewagę, gdy Cichański wpakował piłkę do siatki z 5 metrów, wykańczając akcję Dąbrowy. Tuż po przerwie niefortunna interwencja przydarzyła się zawodnikowi gospodarzy. Po samobójczym trafieniu Surówki Rylovia odzyskała nadzieję na korzystny rezultat. Mimo przewagi miała problemy ze sforsowaniem obrony Turbacza. W 85 minucie indywidualną akcję przeprowadził Dąbrowa i zdobył trzeciego gola dla podopiecznych Grzegorza Szynalika. Drugi gol dla gości w 90 minucie nie miał już większego znaczenia dla losów tego spotkania.