Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Turbacz nie dał rady Płomieniowi

Opublikowano 07.11.2015 17:37:11 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:24 jaca
0 2697

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). Płomień Limanowa wygrał dzisiaj na wyjeździe z zamykającym tabelę Turbaczem Mszana Dolna.

TURBACZ MSZANA DOLNA – PŁOMIEŃ LIMANOWA 0 : 2 (0 : 1)

0-1 K. Koza 28, 0-2 T. Łątka 67 (karny).

Żółte kartki: Lupa, Dawiec - Jańczy, Sz. Koza.

TURBACZ: Leśniak – Dawiec, Szynalik, W. Dziadoń, Gocał – Lupa (70 P. Potaczek), Joniec, K. Dziadoń, Nowakowski – Wacławik, Barda (80 Nowak).

PŁOMIEŃ: Ł. Koza – Ociepka, B. Zawada, Sz. Koza, Musiał – Jańczy, Boczoń (66 Haszczyc), Jantas, K. Koza (76 Piórkowski), Golonka – T. Łątka.

Trenerem Płomienia jest Marian Tajduś, który jeszcze w ubiegłym sezonie prowadził Turbacza. Od kilku miesięcy drużyna z Mszany Dolnej próbuje się pozbierać po poważnych kłopotach organizacyjnych jakie ją dotknęły, ale jak do tej pory z trzema punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszej połowie Turbacz prezentował się bardzo pozytywnie. Najbliższy zdobycia gola był Dawiec, ale jego strzał znakomicie obronił Ł. Koza. Natomiast setki dla Płomienie nie wykorzystał Jańczy i T. Łątka. Po objęciu prowadzenia przez gości uwidoczniła się ich przewaga. Turbacz nie rezygnował z walki o remis, ale po stracie drugiego gola zespół gospodarzy grał już bez wiary w korzystny rezultat. Płomień w ostatni 20 minutach osiągnął wyraźną przewagę i kontrolował już wydarzenia na boisku.

Tak padły gole:

0-1 - dośrodkowanie Jantasa w pole karne na długi słupek głową podanie przedłużył T. Łatka, a tam K. Koza bez problemów wpakował piłkę do siatki.

0-2 – w polu karnym sfaulowany został Jańczy, a jedenastkę wykorzystał T. Łątka.