Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Trwa seria porażek AKS-u Ujanowice

Opublikowano 28.08.2016 12:28:36 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:15 jaca
0 1887

Liga okręgowa, Nowy Sącz, V liga. We wczorajszym spotkaniu AKS Ujanowice przegrał na wyjeździe z LKS Szaflary. Po czterech kolejkach podopieczni grającego trenera Rafała Augustyna nadal nie zdobyli punktu.

LKS SZAFLARY – AKS UJANOWICE 4 : 2 (1 : 0)

1-0 Kamiński 27, 1-1 Przystał Mariusz 47 (rzut karny po faulu na Rafale Augustynie), 1-2 gol samobójczy w 54 minucie po dośrodkowaniu Rafała Augustyna, 2-2 Gogolak 65, 3-2 Szczerba 74, 2-4 Gogolak 90.

AKS: M. Gwiżdż – M. Augustyn, Firlej, P. Oleksy, Zelek (73 F. Krzyżak) - Pasionek, J. Stach (78 Nowak), R. Augustyn, P. Kmiecik (29 Orzeł), D. Augustyn (63 R. Gwiżdż) – Przystał.

Relacja z oficjalnej strony AKS-u Ujanowice:

I połowa

5' - wrzut z autu Zelka, piłka przelatuje na drugą stronę pola karnego, zamyka w polu bramkowym Dawid Augustyn który strzela w długi róg a piłkę do bramki wpycha R. Augustyn. Sędzia dyktuje spalonego chociaż strzelec wybiegał zarówno zza obrońcy jak i zza linii piłki..

7' - F. Kamiński z 20m ponad bramką

9' - wolny dla Szaflar, F.Kamiński z 18m strzela płaski, Gwiżdż odbija do boku, akcja toczy się po prawej stronie i zawodnik Szaflar strzela z ostrego kąta ponad bramką

11' - R.Augustyn między obrońcami do D.Augustyna, który ogrywa obrońcę i strzela z pola karnego minimalnie obok lewego słupka

18' - Szaflary próbują szybko rozegrać rzut wolny, podanie do boku, zawodnik Szaflar schodzi do środka i uderza z 16m bardzo niecelnie

20' - Kmiecik z wolnego z 25m nieznacznie ponad bramką

27' - 0:1 - Florian Kamiński

Fatalny błąd Zelka, który zagrywa piłkę do tyłu wprost pod nogi rywala, szybkie wyjście z atakiem, prostopadłe podanie i Kamiński w sytuacji sam na sam pokonuje Gwiżdża

29' - Orzeł zastępuje kontuzjowanego Piotra Kmiecika, AKS zaczyna grać z dwoma napastnikami.

30' - zagranie Orła między obrońcami, D.Augustyn uderza z narożnika pola karnego ponad bramką

36' - Przystał odbiera piłkę obrońcy i rusza z nią w pole karne rywala, jest ciągnięty za rękę po czym zostaje powalony na ziemię. Oczywiście sędzia nie widzi ewidentnego faulu.

38' - płaski strzał z 20m, Gwiżdż odbija na róg

41' - D.Augustyn prostopadle do Orła, ten wychodzi sam na sam ale dobrze z bramki wybiega Kowalczuk i blokuje strzał naszego napastnika, piłka wychodzi na róg

Do przerwy przegrywamy 0:1

II połowa

46' - długa piłka z naszej połowy, R.Augustyn wykorzystuje zawahanie obrońcy i wbiega przed niego, wychodzi sam na sam i jest faulowany przez bramkarza Szaflar - rzut karny, którego sędzia nie mógł już nie podyktować

47' - 1:1 - Mariusz Przystał ( 2 gol w tym sezonie / 299 gol dla AKS )

Przystał podchodzi do jedenastki i pewnie trafia w okienko

49' - mocny wrzut Zelka z autu, R.Augustyn odgrywa do tyłu do D.Augustyna który nie trafia jednak w piłkę

51' - znów wrzut Zelka, tym razem piłka do Oleksego, który odwraca się i strzela ale ponad bramką

52' - dośrodkowanie z wolnego w nasze pole karne, wybijamy przed szesnastkę, strzał z 18m ponad naszą bramką

54' - Przystał strzela z wolnego z 18m, piłkę głową blokuje jeden z zawodników w murze

55' - 2:1 - Kowalczuk Bartłomiej (samobój)

Z rożnego dośrodkowuje R.Augustyn, bramkarz Szaflar na 5m próbuje ni to piąstkować, ni to łapać i pakuje piłkę do własnej bramki

58' - strzał z narożnika pola karnego, Gwiżdż na rzut rożny

61' - płaskie uderzenie z wolnego, Gwiżdż odbija do boku ale zawodnik Szaflar dobija z ostrego kąta trafiając w słupek

63' - Rafał Gwiżdż zastępuje na prawej pomocy Dawida Augustyna

65' - 2:2 - Gogolak Dominik

Prostopadłe podanie, F.Kamiński wychodzi sam na sam, w stykowym starciu zagrywa piłkę nad wychodzącym Gwiżdżem a piłkę do siatki wbija Gogolak, który był na spalonym. Sędzia gola uznaje a gdyby nie uznał to podyktował by rzut karny dla gospodarzy.

70' - dwa strzały gospodarzy w przeciągu kilkudziesięciu sekund z ok. 20m obok naszej bramki

73' - Filip Krzyżak wchodzi za Pawła Zelka, R.Gwiżdż cofa się na prawą obronę a Filip wchodzi na prawe skrzydło

74' - 2:3 - Szczerba

Wolny z ok. 40m, Kamiński źle trafia w piłkę jednak ta przelatuje obok 3 naszych zawodników i ląduje pod nogami zawodnika Szaflar w polu karnym, ten zagrywa na lewo do partnera który strzela w długi róg

77' - strzał Kamińskiego z ostrego kąta mija bramkę

78' - Damian Nowak wchodzi za Jakuba Stacha, Nowak wchodzi na skrzydło a do środka przechodzi R.Augustyn

86' - strzał R.Augustyna z dystansu, bramkarz łapie

87' - kontra Szaflar zakończona strzałem z 16m ponad naszą bramką

87' - Pasionek z 18m obok bramki

88' - kontra Szaflar, strzał z ostrego kąta świetnie obroniony przez Gwiżdża

90' - 2:4 - Gogolak Dominik

Długa piłka za wysuniętych obrońców AKS i Gogolak w sytuacji sam na sam pieczętuje wynik strzałem pod poprzeczkę.